Kriminální Léto k nakousnutí na Primě

radiotv22Televize Prima jako poslední z českých celoplošných stanic představila letní programové schéma, které z převážné většiny spoléhá na zahraniční kriminální seriály a filmy. Zajímavým experimentem je posun vysílacího času Receptáře…

Jako poslední z českých televizí představila v úterý své letní programové schéma televize Prima (o schématu Novy píšeme zde, o ČT tady). Pod sloganem „Léto k nakousnutí“ se i na této stanici diváci od 1. července dočkají především repríz pořadů vlastní výroby a kriminálních seriálů. Výjimku tvoří speciální vydání Receptáře prima nápadů, které stanice nasadí v úterý večer od 21 hodin. „Přikročili jsme k velkému experimentu natáčet přes celé léto premiérová vydání Receptáře a nasazovat je do prime timu,“ řekla šéfka vlastní výroby na Primě Jana Kasalová, podle níž se v létě bude premiérově točit i pořad Prima jízda.

Chalupáře nahradí Malý pitaval z velkého města

Receptář v úterý naváže na český kriminální seriál Malý pitaval z velkého města, který v loňském roce reprízovala Česká televize, a který tak naváže na končící seriál Chalupáři. „V případě Chalupářů a Pitavalu se nám podařil velmi dobrý tah, o který jsme dlouho usilovali,“ pochvaloval si generální ředitel Primy Martin Dvořák, podle něhož Prima uvede všech 15 dílů Pitavalu, zatímco ČT jich loni odvysílala pouze 11. Podle Kasalové televize počítá s tím, že seriál i Receptář budou mít stejnou cílovou skupinu a udrží tak diváky u sledování Primy. Silné úterky zakončí talk show Trní, která je podle Dvořáka oblíbena zejména mezi pražskými diváky.

Šéf programové skladby Miloš Zahradník uvedl, že se Prima pokusí o vytváření více dramaturgických celků zaměřených na jeden typ diváků. „V létě jsme se rozhodli pokračovat v nastoupené cestě, tedy nejít cestou nákladných akvizic či vlastních projektů a vsadit více na již osvědčené programy a jejich umisťování do hluchých míst ostatních stanic.“ Celkově se letní schéma Primy opírá o úspěch kriminálních filmů a seriálů, zejména německé produkce. I když podle Zahradníka během léta z obrazovky zmizí nejúspěšnější seriál Primy Komisař Rex, nahradí jej celá řada podobných seriálů. Pokračovat bude Wolfův revír, Příběhy otce Dowlinga, Kojak, Pohotovost, Moonlighting a Ženatý se závazky.

České čtvrtky: Discopříběh a Pod jezevčí skálou

Kriminální témata se objeví i v celé řadě filmů, jako například Vražedná nenávist, Zemřít pro někoho, Matčino svědectví, Vražda na Eigeru, Malý podraz, apod., které Prima zařadila na středeční večery jako „pikantní minutky“. Čtvrtky budou patřit českým filmům, takže se na Primě objeví donekonečna omílaný Discopříběh (11. července), Romanci za korunu (18. července), Páni kluci (25. července), trilogii Potkal jsem ho v zoo (1. srpna), Pod jezevčí skálou (8. srpna), Na pytlácké stezce (15. srpna), Za trnkovým keřem (22. srpna) a Copak je to za vojáka (29. srpna).

Na páteční pozdní večery Prima nasadila akční filmy a thrillery Dr. Jekyll a pan Hyde, Načasovaná smrt, Vražedná mise, Smretlná odplata, Dvojí hrozba, V zajetí, Poslední muž na planetě Zemi a Statečný bojovník. Sobotní večery budou patřit seriálům Místo činu: Kolín a Wolfův revír, ale také filmům Dvanáct rozhněvaných mužů (27. července), Beetlejuice, Bohem zapomenuté děti, Na západní frontě klid (24. srpna) , Městský kovboj, Potomek, atd. Sobotní dopoledne po deváté hodině budou patřit reprízám kovbojek, které Prima odvysílala v průběhu loňského podzimu.

Nedělní partie zůstává, přibude Gambrinus liga

Nedělní dopoledne věnuje Prima tradičně starým českým filmům, brzká odpoledne Nedělní partii, která narozdíl od Sedmičky na Nově na obrazovce během léta zůstane, a podvečery přenosům nebo záznamům závodů Formule 1 a Mistrovství světa silničních motocyklů. Večer bude patřit seriálu Případy otce Dowlinga a starším americkým snímkům, mezi nimiž jsou nejzajímavější Taking Off (25. srpna) a Bonnie a Clyde (1. září). Pro dětského diváka Prima připravila několik animovaných seriálů, z nichž ve svých materiálech zmiňuje pouze Dinosaura a Toma a Jerryho.

Od 29. července se na Primu vrátí přenosy utkání fotbalové Gambrinus ligy. Vysílacím dnem bude pondělí odpoledne, stejně jako při dubnových přenosech Gambrinus ligy. Fotbalový svaz přitom požadoval, aby Prima zvolila za vysílací den pátek, kdy se přenosy objevovaly na Nově (ta je od července přesune na sobotu). „Definitivně jsme se domluvili na pondělí,“ potvrdil šéf Primy Dvořák. Z vysílacího schématu během léta naprosto zmizí diskusní pořad K věci!, zábavné pořady a talk show Sauna bude Prima během léta pouze reprízovat. Symbolem letního schématu Primy je jablko, které se bude objevovat ve všech upoutávkách.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .