Děti mají další český kanál, je jím Minimax

radiotv222UPC Česká republika od Nového roku postupně zařazuje do své satelitní a kabelové televizní nabídky nový dětský kanál Minimax, který je plně v české verzi. Jako první jej mohou sledovat abonenti v Praze a Brně.

Minimax je určen pro cílovou diváckou skupinu 2 – 14 let. Čtrnáctihodinový program v češtině nabízí hlavně animovanou tvorbu, kterou tvoří české, francouzské, německé, rumunské, polské, maďarské, kanadské, anglické, americké, španělské či holandské pohádky. Minimax vysílá denně – od 5.30 hod. do 19.30 hodin. Poté následuje hudební vysílání.

„Minimax bude na našem televizním trhu patřit mezi špičku,“ řekl sebevědomě RadioTV Václav Bartoň, generální ředitel UPC a dodal: „Program je přátelský, výchovný a především zábavný. A co víc – nabízí i tzv. velkou klasiku – tedy pořady, které si před léty oblíbily dnešní maminky a otcové. Z těch českých připomenu třeba pořady o krtečkovi a loupežníkovi Rumcajsovi.“

„V kabelové televizi a digitální satelitní televizi UPC Direct je kanál Minimax zaváděn postupně a to ve vybraných sítích, především v pražské a v brněnské,“ sdělil RadioTV tiskový mluvčí UPC František Malina a doplnil: „V základní nabídce kabelové televize nahradí Minimax jiný dětský kanál – Cartoon Network, který byl vysílán v angličtině.“ Dále Malina RadioTV informoval, že zkušební provoz Minimaxu začal 29. prosince 2003 a ostrý start plné české verze nastal 1. ledna 2004. Upozornil i na možnost záměny některých pořadů v české verzi za pořady v maďarské verzi, která může nastat v období zavádění kanálu do sítí.

Česko opět pozadu

Česká republika není tou zemí z tzv. východoevropských států, kde specializované kabelové kanály jsou zařazovány do nabídky sítí jako první. Naopak mnohé kanály vstoupí na český televizní trh se zpožděním. Stejné je to i s Minimaxem, který se už etabloval v Polsku, Rumunsku a Maďarsku. Právě Budapešť je centrálou specializovaných kabelových kanálů pro střední a východní Evropu, odkud jsou i často odbavovány.

Minimax spolupracuje s akvizičními společnostmi, jako jsou Nelvana International, RTV Family, EM TV, Entertaiment Rights, Procidis, Egmont apod. Českou verzi zajišťuje Golem film. Ústředí Minimaxu je právě v Budapešti.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .