Česká verze kanálu AXN je v kabelové síti

radiotv222Nyní v Česku na promo kanále kabelové sítě Karneval (Intercable a Tesmedia), od listopadu již v nabídce komplet. Mezinárodní adrenalinový, akční a dobrodružný program AXN s plným českým dabingem vtrhl na domácí televizní trh.

Téměř sto milionů domácností po celém světě má možnost si vybrat z nabídky kabelových televizí program AXN. Nejnověji tak mohou učinit kromě Česka a Slovenska také v Maďarsku, Polsku, Rumunsku a Bulharsku. U nás zatím v síti Karneval, s druhou společností UPC Direct se jedná.

AXN se zaměřuje zejména na produkci akčních seriálů, seriálů ve formátu tzv. reality TV a na alternativní i masové sporty. Kanál rovněž staví i na progresivní grafice, a proto mu nejsou cizí ani japonská animovaná seriálová dílka či hry. Cílovou skupinou diváků je převážně mužská populace ve věku 18 – 34 let.

Za programem AXN stojí jedna z nejsilnějších zábavných společností – Sony Pictures Television International (SPTI). Ta stále rozšiřuje svou celosvětovou distribuci současných televizních seriálů, stejně jako starších filmů a televizních pořadů, televizním programům po celém světě. Mezinárodní sítě SPTI jsou klíčovou strategií společnosti vzhledem k jejímu dlouhodobému zaměření na globální trh.

V současné době má 30 televizních kanálů ve více než 100 zemích, které jsou na celém světě dostupné více než 230 milionům diváků. Kromě celosvětové distribuce amerických seriálů uznává společnost SPTI i potřebu místní produkce pro náročnější diváky. Díky zastoupením v Brazílii, Francii, Německu, Hongkongu, Itálii, Mexiku, Španělsku a Spojeném království SPTI v současné době zajišťuje produkci v osmi státech a oblastech. SPTI je dceřinnou společností Sony Pictures Entertainment.

„Již jsme získali přední pozici v domácnostech s více programy ve Španělsku a tentýž cíl byl nedávno dosažen v Portugalsku. AXN důsledně oslovuje demografické skupiny, jež provozovatelům kabelových systémů podporují distribuci a jsou i cílem zadavatelů reklamy. Spuštění kanálu AXN ve střední a východní Evropě je klíčovou součástí naší strategie průniku AXN po celé Evropě,“ uvedl při ohlašování vstupu televize AXN i na náš televizní trh Darren Childs, senior viceprezident International Network, Sony Pictures Television International.

Kdo je vlastně kdo aneb mnoho dceřinných společností

Přibližme si podrobněji, kdo za kanálem AXN vlastně stojí.

Jak již bylo zmíněno, provozovatelem je Sony Pictures Television International. Podle materiálů HBO Česká republika je SPTI dceřinnou společností Sony Pictures Entertainment (SPE). SPE je zase dceřinnou společností Sony Corporation of America (SCA), což je dceřinná společnost tokijské Sony Corporation.

Globální aktivity SPE zahrnují filmovou produkci a distribuci, televizní produkci a distribuci, tvorbu a distribuci digitálního obsahu, celosvětové investice do televizních kanálů, akvizici a distribuci domácí zábavy, provoz studií, vývoj nových zábavních produktů, služeb a technologií a distribuci filmové zábavy v 67 zemích.

Home Box Office (HBO) je nadstandardní filmový kanál, který byl založen před třiceti lety ve Spojených státech amerických jako divize společnosti Time Warner Entertainment Company LP (v současné době AOL Time Warner Inc.). Mezi vlastníky společnosti v regionu patří Home Box Office (HBO), Sony Entertainment (SPE) a Buena Vista International Television (BVIT).

HBO provozuje základní a placené kanály pro platformy kabelové televize, Direct-to-Home a MMDS po celé střední Evropě. HBO Central Europe v současné době provozuje 4 základní a 5 placených kanálů v 7 zemích.

Sídlo AXN pro střední Evropu je v maďarské Budapešti.

Výběr z programové nabídky

AXN nabídne českým divákům z dobrodružné tematiky například The Eco-Challange. Což je závod čtyřčlenných smíšených týmů, který trvá nepřetržitě 24 hodin, jeho trasa měří 320 mil a vede tou nejdrsnější divočinou. Musí ho dokončit celý tým a je to boj člověka proti člověku i člověka proti přírodě: dramatický, syrový a strhující. Z dalších pořadů lze zmínit Riskantně světem nebo Expedice North Face, která sleduje špičkové horolezce, lyžaře a snowboardisty.

Z napínavých seriálů lze z nabídky AXN vybrat akční Street Time, sci-fi Odyssea 5 nebo policejní dramata Otevřené případy. AXN nabídne i klasiku, jakou je animovaný seriál Spider-Man či známý seriál Věřte nevěřte (vysílala jej i Prima TV).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .