Česká televize odtajnila vánoční a silvestrovský program

radiotv22V televizní premiéře se představí Samotáři, Musíme si pomáhat, Princezna ze mlejna II, Vohnice a Kiliján. Česká televize chystá velký návrat Vlasty Buriana a doslova smršť pohádek.

Sváteční programové schéma dnes na svých internetových stránkách zveřejnila veřejnoprávní Česká televize. Jde o druhou stanici, která tak „odkryla karty“. Televize Prima odtajnila vánoční a silvestrovské vysílací schéma již v polovině listopadu, Nova dosud zařazení jednotlivých filmových titulů do schématu tají. ČT však nezveřejnila kompletní schéma, nýbrž jenom hlavní evergreeny.

Štědrý den na České televizi bude patřit především pohádkám. Program ČT1 nabídne Šíleně smutnou princeznu a Pyšnou princeznu. V premiéře se představí Vohnice a Kiliján, hlavním pořadem štědrovečerního vysílání bude rovněž televizní premiéra pohádky Princezna ze mlejna II. Kromě toho ČT1 nabízí Chobotnice z druhého patra a Hodinu zpěvu v podání pánů Svěráka a Uhlíře.

ČT1 zažije opravdovou smršť pohádek

Program ČT2 nabízí 24. prosince dopoledne český film Romeo a Julie na konci listopadu, vánoční koledy Pokoj lidem dobré vůle a televizní inscenaci Jak je důležité míti Filipa. Odpoledne patří slavnému americkému muzikálu My Fair Lady a dokument Mozart v Turecku. Štědrovečerní program otevírá americký rodinný film Neuvěřitelný anděl, následuje záznam vánočního koncertu z Vatikánu a britský historický film Paní Brownová.

Na Boží hod pokračuje ČT1 v pohádkové linii. Začíná dopolední pohádkou O Princezně Jasněnce a létajícím ševci, krátce po obědě následuje Zlatá princezna, navečer Rumburak a v hlavním vysílacím čase od 20 hodin Tři oříšky pro Popelku. Program ČT2 nabízí starý český film Přednosta stanice s Vlastou Burianem v hlavní roli, Vánoční hru Převeliké klanění sotva narozenému Jezulátku aneb Betlém režiséra J. A. Pitínského, švédský film Malá vánoční pohádka, Vánoční pastýřské hry a záznam operního galakoncertu k poctě Emy Destinové.

Samotáři v televizní premiéře

Druhý svátek vánoční patří na ČT1 opět pohádkám, jmenovitě Třetímu princi a Elixíru a Halíbele. Na své si přijdou i milovníci dechovky, pro které ČT připravila na brzké odpoledne Vánoce s Jožkou Černým. Následuje film Hrdinný kapitán Korkorán s Vlastou Burianem a televizní premiéra kultovního filmu Samotáři režiséra Petra Zelenky. ČT2 nabízí americký film Život je krásný, televizní zpracování povídky Kočár nejsvětější svátosti, britský film Pán z Ballantrae a záznam Králů muzikálu v opeře.

Ve čtvrtek 27. prosince nabízí program ČT1 pohádky Sedmero krkavců a Řád saténových mašlí. Kanál ČT2 zase animovaný seriál Kubula a Kuba Kubikula, dokument Bratři Saudkové o fotografovi Janu Saudkovi a kreslíři Kájovi Saudkovi, a také francouzský film Cyrano z Bergeracu. V pátek 28. prosince se mohou diváci ČT1 těšit na pohádky O zatoulané princezně a O Sněhurce, úspěšný český film S tebou mě baví svět a australský seriál Ve znamení psa. ČT2 nabízí dokument o Elvisu Presleym a pořad Za dveřmi je A.G.

Vzpomínky na Sováka a Dietrichovou

Sobota 29. prosince přináší na programu ČT1 pohádky Malá princezna a Dvanáct měsíčků, filmy Ocelové magnólie a Kdopak to mluví, a také sestřih nejlepších scének Jiřího Sováka v pořadu Sovákoviny aneb Co vy na to, pane Sovák. Program ČT2 nabízí divadelní představení Dracula z roku 1996, Galakoncert Peter Dvorský a jeho přátelé k umělcovu letošnímu životnímu jubileu a dokument Tajemství šampaňského vína.

V neděli 30. prosince, kdy televize Prima předčasně oslaví Silvestra, nabídne ČT1 premiéru pohádky Brnění a rolničky, starý český film Kariéra Pavla Čamrdy, třísté vydání pořadu Úsměvy, český film Začátek světa a americký snímek Čas probuzení. Na druhý program televize přichystala romantický příběh Dotek motýla, portrét věnovaný Marlene Dietrichové a film Kráska z Orleansu, ve kterém hraje hlavní roli právě Dietrichová.

Silvestr jako jedna velká zábava

Silvestr České televize je nabitý pohádkami a zábavnými pořady. Program ČT1 dopoledne nabízí pohádky Honza málem králem a O Terezce a paní Madam, Silvestry Vladimíra Menšíka, film U pokladny stál s Vlastou Burianem a sestřihový pořad ze zábavných pořadů ČT za letošní rok s názvem Ať se lidi mají rádi… aspoň dnes. Nechybí také silvestrovské vydání soutěže Kufr a zábavná show Tři plus jedna s Helenou Vondráčkovou, Martinem Dejdarem, Pavlem Vydrou, Pavlem Zedníčkem a dalšími.

Později večer ČT1 nabídne zábavný pořad Sloužíme lidu, kde se v hlavní roli představí čeští politici, Silvestrovskou omeletu z dílny Jana Krause a Jiřího Ornesta, kterou bude společně s Krausem provázet Chantal Poullain-Polívková, mimořádné vydání pořadu Zeměkoule s Jiřím Lábusem a Oldřichem Kaiserem, Na palmě, a těsně před půlnocí show Zbývá krok, která vyvrcholí novoročním přípitkem.

Bomba na Nový rok: Musíme si pomáhat

Program ČT2 o Silvestru nabízí film Anton Špelec, ostrostřelec s Vlastou Burianem, inscenaci Scapinova šibalství, písničkový Silvestrovský aperitiv, představení divadla Sklep s názvem Mlýny, Písničky divadla Sklep, francouzskou komedii Křidýlko nebo stehýnko? s Louisem de Funesem, cimrmanovské představení Vražda v salonním kupé a speciální vydání Noci s Andělem s názvem Ponorka II.

Na Nový rok se v programové nabídce ČT1 objevují pohádky Nesmrtelná teta a O víle Arnoštce, záznam z předávání cen Zlatý Oříšek, starý český film Šťastnou cestu s Adinou Mandlovou a hřebem programu bude Hřebejkův film Musíme si pomáhat. Program ČT2 nabídne televizní hru Nezralé maliny režiséra Jiřího Hubače a inscenaci Strýček Váňa od režiséra Petra Lébla.

O svátečním programu České televize více zde.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .