Česká MTV odhalila svůj program, vyplní jej známé a osvědčené formáty

mtv_multimediaPROGRAMOVÉ SCHÉMA UVNITŘ – Zatímco program prvního dne vysílání české MTV je známý už od minulého týdne, tento týden umístila vznikající stanice na webu televize Nova program na první týden. Hudební a life-stylová stanice začne vysílat 29.11. v 21:00.

Ačkoli tisková konference u příležitosti vzniku nové stanice se má konat až za dva týdny, programové schéma na první týden je už známé. Vyplní jej především akvizice a reality-show známé například z evropské MTV. Své místo však zaujímají i hudební klipy, ve všední dny je jim vyhrazen především noční a ranní čas, víkend pak vyplňují prakticky celý. Ale pojďme se podívat na vše po pořádku.

Připravili jsme pro vás kompletní programové schéma na první týden vysílání. V našem originálním PDF dokumentu jsme navíc pro lepší orientaci barevně odlišili jednotlivé formáty (viz legenda).

Dopoledne hudba, premiéry až v podvečer

Ranní blok startuje v 6:00 s názvem Budíček, o dvě hodiny později následuje hodinovka hitů MTV GO. V podstatě se jedná o proud videoklipů bez vstupů. Další pásmo začíná v 11:40 pod názvem MTV Menu (s podtitulem Nejpopulárnější hity z kuchyně MTV). Hodina po poledni pak nese název TOP 10 aneb klipy na jedno téma. Další šedesátiminutovky hudby se dočkáme až v 17:40, většinou se jedná o mix hudebních klipů (výjimkou je pátek v 18:00, kdy MTV uvede blok Home Sweet Home s českými a slovenskými klipy). Prakticky celá víkendová odpoledne jsou rovněž vyhrazena ryze hudebním klipům.

O půlnoci si pro diváky česká MTV připravila hudební speciály – MTV Rocks! (pondělí, čtvrtek), Urban (úterý, sobota) a Alternative Nation (středa). V pátek od 22:50 a ve středu 22:30 se rozjíždí Party Zone, v sobotu mezi 3:00 a 5:00 je naplánován proud Chill Out Zone (zpomalte svůj víkendový tep).

Zbytek dopoledního proudu vyplňují reprízy reality-show či docu-soap.

Základní kámen – reality-show

Patrně všichni očekávali, že součástí budou zejména reality-show.

Ráno (9:10) a odpoledne (14:20) přichází Dokaž to! (Made) aneb reality-show plnící nekonvenční sny i „těch nejobyčejnějších lidí„. K nejznámějším pořadům lze zařadit bezesporu Paris Hilton: Moje nejlepší kamarádka (Paris Hilton’s My New Best Friend). Kontroverzní osobu netřeba blíže představovat. O co se jedná? „Paris Hilton hledá nejlepšího kamaráda a vybírá si ze šestnácti dívek a dvou chlapců, kteří za ní přiletěli do Beverly Hills. Kandidáti by měli být loajální, vytrvalí, chytří a tolerantní a slavnou hoteliérkou kontrolovaní. Cestují po celém světě, učí se, oslavují ve vyhlášených klubech, dostávají VIP vstupenky a berou útokem červené koberce nejlepších kulturních akcí.“ Logicky v každé epizodě jeden soutěžící tuto hru opouští.

O české MTV jsme nedávno psali:
Bude česko-slovenská MTV opravdu přínosem?

Přijít na naše obrazovky má další soutěž – Bojovníci Zenu (Fist of Zen). Další známý formát patrně nejvíce pobouří mravokárce. V anotaci je uvedeno: „Bojovníci Zenu je zcela nová hra MTV. V této show MTV hledá a zároveň pomáhá svéhlavým westernerům najít svou cestu a poučení, a kde se na konci této dlouhé cesty dají vyhrát „těžký prachy“.“ Zní nevině, ve skutečnosti musí soutěžící projít opravdu nechutnými disciplínami. Pojídat zbytky jídla z vousů bezdomovce či dýchat výpary, které vyloudí spoluhráči při říhnutí, patrně slabší povahy nepřiláká.

Mezi méně známé snad patří X Effect. V každé epizodě pozvou tvůrci dva expartnery s jejich aktuálními partnery na víkend v romantickém hotelu. Současné partnery nakonec neubytují a expartneři jsou posléze sledováni skrytými kamerami. Na program přijde i jedna seznamka: Nechceš jít dál? (Wanna Come In?). „Dva soutěžící na rande se dvěma krásnými děvčaty. Nechceš jít dál? je otázka, kterou by naši dva soutěžící velmi rádi slyšeli. A proto na scénu vstupují i jejich dva osobní poradci, aby jim v průběhu rande našeptávali rady a společně tak dosáhli onoho vytouženého pozvání. Protože jedině tak dostanou soutěžící své vyhrané peníze.“

Slovo dostanou i seriály

Hlavní program začíná zpravidla od 18:40, druhá časová osa pokračuje v 20:20. Program se většinou sestává z již avizovaných reality-show a seriálů. Až pátou řadu seriálu The Hills uvede česká MTV (neplést s animovaným seriálem The King Of The Hill) a další v zahraničí populární seriály. Překvapivě se v programu nenechází animované seriály jako The King Of The Hill nebo Drawn Together. Na pondělí v 20:40 je přichystán i tuningový pořad Pimp My Ride („Pimp mastři předvádějí, jak se dají ze starých aut udělat vysoce kvalitní „pimpmobily“.„).

Uvidíme i tzv.docu-soap, tedy snímání životních příběhů a následné sestříhání seriálové podoby. Mezi tento žánr můžeme zařadit Napsáno životem (True Life 2007): „Přichází skutečný život! Napsáno životem přináší pohled do všedního dne mimořádných mladých lidí a vypráví příběhy, které napsal sám život.“ Sledovat budeme moci i život slavných a bohatých, konkrétně v pořadech: MTV Cribs (MTV Cribs navštěvuje oblíbené hvězdy šoubyznysu přímo doma! Během nahlížení do jejich ložnic, kuchyní a obýváků hvězdy vyprávějí o svých nejnovějších projektech a osobních plánech.), Teen Cribs (V MTV Teen Cribs vám ukážeme jak žijí děti bohatých rodičů. Překrásné domy s bazény, kinosálem, privátní noční kluby, golfové hřiště a další vychytávky, které rodiče pořizují svým dětem, aby uspokojili jejich potřeby a touhy.) anebo konečně Moje super úžasné šestnáctiny (My Super Sweet 16): „Dostanete se do zákulisí dospívání a na oslavy bohatých synů a dcer. Konečně! Je to přeci jen jednou za život!“

Stále mnoho nezodpovězených otázek

Ještě není jisté, v jakých nabídkách se MTV objeví. Jisté je, že v zemském digitálním vysílání to nebude. Nastává otázka, v jaké podobě bude signál šířen prostřednictvím satelitu: „MTV bude šířena prostřednictvím satelitního, kabelového a IPTV vysílání. Vzhledem k probíhajícím jednáním upřesníme podrobnosti na tiskové konferenci,“ sdělila nám před dvěma týdny Michaela Fričová, tisková mluvčí TV Nova. Zájem potvrdil operátor CS Link. Z kabelových provozovatelů se bude zajímat určitě UPC, otazník visí nad Digi TV. Bude muset vyřadit MTV Europe. Je ale známo, že nové stanice si do její nabídky svou cestu musí klestit cestu velmi obtížně.

Podrobnosti se dozvíme až na tiskové konferenci za dva týdny. Do té doby je více informací ve hvězdách.

V létě jsme napsali:
Óčko nezahálí, české verze MTV se nebojí a chystá re-launch grafiky a soutěže. Vyhrát můžete plastickou operaci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .