Černí andělé diváky ČT zaujali

radiotv22Příběhy osmidílného cyklu kriminálních thrillerů s názvem ČERNÍ ANDĚLÉ, vysílané v neděli večer na programu ČT1 poslední dva měsíce loňského roku, se setkaly s celkově příznivým přijetím u diváků. V průměru jednotlivé díly cyklu vyhledávalo 1,212.000 (tj. 14,4 %) dospělých a 71 tisíc (tj. 5,0 %) dětí ve věku od 4 do 14 let.

Cyklus thrillerů více zaujal ženy (průměr sledovanosti 14,8 % při podílu 25 %), ale muži vykazovali lepší podíl na publiku (průměr sledovanosti 14,0 %, při podílu na publiku 27 %).Největší zájem o tento cyklus projevili diváci ve věku od 25 do 54 let. Největší odezvu vykázala skupina 25-34letých, kdy průměr sledovanosti dosáhl hodnoty 17,8 % při podílu na publiku 38 %. Z hlediska vzdělání se největší pozornosti cyklu dostalo od vysokoškoláků (průměr sledovanosti 18,4 % při podílu na publiku 35 %).

Relativně nejlepší odezvu, podle sociálně ekonomického postavení, na osm příběhů ČERNÝCH ANDĚLŮ projevili dospělí z rodin s nadprůměrně vysokými příjmy a nadprůměrně vysokým životní standardem, kteří dosáhli průměru sledovanosti 17,4 % při podílu na publiku 36 %).

Cyklus vzbudil, podle velikosti místa bydliště, v průměru největší odezvu mezi dospělými, kteří žijí ve velkoměstech s více než 100 tisíci obyvatel (průměr sledovanosti 15,5 % při podílu na publiku 28 %).

Z regionálního pohledu relativně největší pozornost vyvolalo osm částí cyklu u dospělých v Praze (průměr sledovanosti 17,1 % při podílu na publiku 31 %).

Z osmi příběhů, vyprávěných jejich autorem Ivanem Hejnem „zevnitř“, bez přispění detektiva a většinou s minimální asistencí policie, a natočených osmi režiséry – Zuzanou Zemanovou (Azyl), Ivanem Pokorným (Trosečník), Filipem Renčem (Pokoj bez oken), Petrem Kotkem (Requiem), Jurajem Herzem (Experiment), Petrem Slavíkem (Help for you), Igorem Chaunem (Červená karta) a Lucií Bělohradskou (May Day), u diváků nejvíce uspěl příběh čtvrtý – Requiem; sledovalo ho 1,553.000 (tj. 18,5 %) dospělých, což představovalo 34 z každé stovky diváků, kteří nedělní večery trávili ve společnosti televize.

Pro další dotazy ke sledovanosti pořadů ČT, prosím kontaktujte: Karel Zeman, APA ČT,  tel: 02 6113 7378/9

David Jirušek
pověřený vedoucí PR & promotion ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .