Bývalá „kotelnice“ Jílková bude mít nový pořad na ČT

Česká televize přijme od nového roku do svých řad bývalou moderátorku televize Nova a televizní sekce serveru iDnes Michaelu Jílkovou. Nový pořad Máte slovo bude podle prvotních informací iDnes řešit starosti každodenního života běžných lidí. První vysílání proběhne v polovině ledna, a pořad by měl být na obrazovkách každý týden. Nový projekt by měl být postaven na interaktivitě mezi moderátorkou, hostem a diváky ve studiu, nepůjde ale o druhý kotel. Jméno prvního hosta zatím není známo.

První informace o novém pořadu Máte slovo přinesl server iDnes. Jeho bývalá tvář se po dvouleté přestávce vrací do prostředí terestrické televize a její nový pořad dnes dostal v České televizi zelenou. „Dnes se o tom rozhodlo,“ potvrdil tiskový mluvčí ČT Ladislav Šticha. Koncept, se kterým Jílková televizi oslovila, předpokládá přítomnost diváků ve studiu s jedním hostem. Jílková ale upozorňuje, že nepůjde o žádný druhý Kotel, i když práve díky tomuto formátu se coby televizní tvář proslavila. Nový pořad by měl řešiť starosti běžných lidí na časové ploše 45 minut a jednání o něm se vedli od září. Jak informuje server iDnes, vysílání diskuze Máte slovo bude živé. „Budeme vysílat živě, aby někdo nemohl své slovo vzít zpět,“ řekla Jílková a dodala, že televize poskytne prostor i lidem ve studiu: „Mám rada živý kontakt, každý bude mít šanci promluvit.


Česká televize k samotnému provedení zatím nevydala bližší informace. Lze jen předpokládat, že půjde o variaci úspěšných rozhovorů moderátora s hostem, ve kterých může Jílková využít svůj kredit z minulosti i respekt hostů. Kromě TV Nova působila Jílková i v televizní sekci serveru iDnes, kde v prostorách modrého studia zpovídala především politiky. Interview pak byli publikovány i v tištěné podobě v deníku MF Dnes. Její nevybíravé otázky zaskočili nejednoho hosta, podobně tomu bylo i v pořadu Kotel, který Jílková několik let uváděla na Nově z Měšťanské besedy i z Barrandova. Spolupráce s Novou byla přerušena kvůli nasazení reality show Big brother, která zabrala velkou část večerního vysílacího prostoru. Vedení televize ani po skončení reality show diskusný Kotel neobnovilo a Jílková z televize odešla.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .