Autotec Rallye Brno na TV3

radiotv22V neděli  9. června s premiérou v 11,45 hodin a  s reprízou v 23,30 hodin bude   kabelová a satelitní  TV3 vysílat třiadvacetiminutový pořad  o  třetím letošním  závodu  šampionátu sprintrallye, Autotec rallye v Brně , která  se jela v  areálu výstaviště   a  v okolí  jihomoravské metropole. O týden později se ve stejném  čase na  TV3 objeví vrchol  automobilové sezóny na Masarykově okruhu – závod  mistrovství světa sportovních prototypů a MS GT vozů, v nemž  startoval  a  dlouho závod   vedl i Tomáš  Enge.

Na  Autotec rallye 2002 se představili Emil Triner  se Seatem  Cordoba WRC, Stanislav  Chovanec  s  Octávií  WRC, Karel  Trněný s Toyotou  Corolla WRC a  premiérově s  Octávií  WRC  také  loňský vítěz   Tomáš Hrdinka. Závod poprvé  vyhrál  Tomáš  Vojtěch s minimálním náskokem  tří sekund  před Chovancem. Favorizovaný  Triner  měl technické problémy a  dojel  jako třetí. Vlastní pořad  zpestří  i akční hodiny Trinera a Trněného, kteří je předvedli hned  v první zatáčce  soutěže.

MS sportovních   prototypů a GT

Vrcholem automobilové okruhové  sezóny na Masarykově okruhu v Brně se   stala  již v polovině  května  dvojice   špičkových   světových  seriálů: V sobotu  v  Brně  dvě  a půl hodiny  závodily placky,  čili  sportovní  prototypy a  to dokonce  s   českou účastí,  ještě mnohem více   českých jezdců  , včetně Tomáše Engeho, pak  závodilo v neděli ve  špičkově obsazeném závodu   vozů  Grand   Tourismo. Závody  byly  skvělé a stejně tak se fanoušci  motorismu mohou  těšit na tento  pořad z obou   akcí. Úvodních  jedenáct minut pořadu  bude  patřit sportovním prototypům, které se postaraly i  o překonání traťového   rekordu, zbytek  pak závodu   FIA  GT.

Pavel Jelínek,
časopis Motormix

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .