Anketa: Jak se vám líbí pohádkový seriál O ztracené lásce?

radiotv221Česká televize dnes uvede třetí díl pohádkového seriálu O ztracené lásce, který se setkal s pozitivní odezvou kritiků. Jaký názor na něj mají novináři a lidé, kteří se pohybují v mediální branži? A jaký názor na něj máte vy?

Marcel Kabát, redaktor Lidových novin: Není to pohádka, u níž by si člověk odpočinul – na to je příliš drastická a naléhavá. Oceňuji profesionální provedení, místy až mimořádné herecké výkony i poselství, které tento seriál přináší. Vytknout se mu dá někdy trochu přílišná didaktičnost a možná i nadměrně velký počet dílů.

Jana Perglerová, redaktorka deníku Právo: O ztracené lásce se mi líbí. Dokonce moc. A to je co říci, protože já tak často nechválím. Přiznám se, že před uvedením seriálu jsem čekala, podle toho, co jsem o něm předem četla a věděla, že seriál bude horší. Obávala jsem se, že bude hodně fantazy, možná hodně crazy, s náročnou dusnou symbolikou a velikým požadavkem na soustředěnost sledování pro diváky.
Opak mě příjemně překvapil. Chválím režiséra za výběr herců, ostravské studio za pečlivou přípravu a autorku za myšlenkově bohatý příběh. A taky za tu lásku. Pohádka se neztratila. Jen se obávám do budoucna, abych moc nepřechválila. Máme před sebou ještě sedm dílů. Aby se nám pohádka postupně s přibývajícími díly nerozmělnila v drobné…

Jiří Závozda, šéfredaktor zpravodajství televize Prima: Omlouvám se, ale seriál jsem neviděl. Podle upoutávek (mrtvoly na válečném poli?) se mi zdálo, že to není před spaním vhodné pro mého syna (v květnu mu bude 5 let), tak jsme televizi vypnuli. Místo toho byla na programu četba Ferdy Mravence.

Ondřej Fér, šéfreportér týdeníku Redhot: Po pravdě řečeno jsem z něj neviděl nic víc, než upoutávky. Nejsem ale přesvědčený o tom, že by pohádkový seriál byl právě tím nejvhodnějším pořadem do pondělního veřejnoprávního prime timu.

Petr Štěpánek, místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání: Mám rád lidi s fantazií. Eva Hudečková ji má.

Svůj názor můžete přidat i vy – formou komentáře pod tímto článkem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .