Zvolen devátý člen Rady ČRo, volba pěti členů Rady ČT se chystá

Poslanecká sněmovna zvolila devátého člena Rady ČRo, jehož křeslo bylo více než rok prázdné. Sněmovnu v krátké době čeká rovněž volba pěti členů Rady ČT. Lhůta pro podávání návrhů s kandidáty na členství v Radě ČT končí 30. března.

Při tajném hlasování v úterý večer zvolila Poslanecká sněmovna chybějícího devátého člena Rady Českého rozhlasu. Stal jsem jím Antonín Zelenka. Hlasovalo pro něj 121 poslanců. Jeho protikandidátky Danuše Homolková a Jitka Němcová získaly 23 respektive 4 hlasy.


Rada ČRo je tak po více než roce kompletní. Loni 26. února vypršel mandát třem jejím členům, ale Poslanecká sněmovna nedokázala v předvolební zjitřené atmosféře zvolit dostatečný počet nových členů.


Antonín Zelenka je známý především jako moderátor politických diskusí v „parlamentní“ televizi 24cz. V televizi 24cz působí rovněž jako programový ředitel. Dříve pracoval mimo jiné i v Českém rozhlase a České televizi.


Chystá se volba pěti členů Rady ČT


Pěti členům Rady České televize  končí letos v květnu jejich šestileté funkční období. Předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček proto vyzval oprávněné organizace a sdružení, aby do 30. března předložily návrhy kandidátů na uvolněná křesla v Radě ČT. Podle Zákona o ČT jsou těmito oprávněnými organizacemi a sdruženími ta, která představují kulturní, regionální, sociální, odborové, zaměstnavatelské, náboženské, vzdělávací, vědecké, ekologické a národnostní zájmy.


Funkční období končí těmto členům Rady ČT: Milanu Horálkovi, Bohumilu Fantovi, Jiřímu Preslovi, Heleně Fibingerové a Zdeně Hůlové.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .