Železný odvolán z funkce ředitele TV Nova

radiotv22Generální ředitel CET 21 Vladimír Železný byl dnes odvolán z funkce. K odvolání došlo na mimořádné valné hromadě společnosti CET 21, když pro návrh hlasovali zástupci společností Edikon…Generální ředitel CET 21 Vladimír Železný byl dnes odvolán z funkce. K odvolání došlo na mimořádné valné hromadě společnosti CET 21, když pro návrh údajně hlasovali zástupci společností Edikon a Peter Kršák. Společnost MEF Media, která má zhruba 24-procentní podíl v CET 21, se údajně na odvolání Železného nepodílela (v původní verzi zprávy jsme tuto skutečnost uvedli omylem)

Tiskový mluvčí společnosti Martin Chalupský tuto informaci nepotvrdil ani nevyvrátil. „Sami zjišťujeme, co se děje. Pravděpodobně jde o další mediální šum,“ odpověděl na dotaz RadioTV a dodal, že sobotní pořad Volejte řediteli bude odvysílán podle plánu.

Důvodem odvolání Vladimíra Železného byly podle serveru iDnes nejasné finanční operace a závazky televize. Funkce dosavadního ředitele TV Nova se ujmou Libuše Šmuclerová a Aleš Rozehnal z firmy Edikon, doplňuje iDnes.

O výměně na postu generálního ředitele TV Nova dnes celý den jednají zástupci CET 21. Železný před zaměstnanci televize prohlásil, že odvolání neuznává. Za překvapivým rozhodnutím valné hromady podle všeho stojí Železného právník Aleš Rozehnal, který koncem loňského roku strávil kvůli řediteli Novy tři měsíce ve vazbě a minulý týden mu Česká advokátní komora pozastavila oprávnění k výkona advokátní praxe.
Podle informací, které má server RadioTV k dispozici, se Železný během dne dožadoval policejní ochrany na lince 158. Na Barrandově se pohybují dvě různé ochranky a přetahují se o vstup do Železného kanceláře. Šéf MEF Holdingu Jiří Šmejc, klíčová postava TV Nova, je údajně na dovolené v zahraničí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .