Vladimír Železný podá žalobu na Blesk

radiotv22Generální ředitel TV Nova Dr. Vladimír Železný se důrazně ohrazuje proti dezinformacím zveřejněním v dnešním vydání deníku Blesk. Údajný popis výše jeho osobních příjmů v článku s názvem „Viděli jsme účty“ je zcela fiktivní, zveřejněné údaje s ním nebyly nijak konzultovány a jejich účelem je bezpochyby pouze poškození osoby Dr. Železného.

Spojování současné situace televize vyvolané protiprávním postupem bývalých advokátů s výší údajných osobních příjmů VŽ je kampaní, která má znejistit zejména finanční ústavy při spolupráci s TV Nova, resp. CET 21. Dr. Železný proto podá na zmíněný deník žalobu.

Zjevný příklad manipulace lze demonstrovat na největší uváděné sumě, kterou je příjem z prodeje společnosti Nova Consulting, kterou Blesk uvedl ve výši 822 mil. Kč. Dohodnutá částka byla 23 mil. USD, která podle tehdejšího kursu představovala zhruba 650 mil. Kč. Tato částka však nebyla pro Dr. Železného čistým příjmem. Mj. investoval do vyplacení svých společníků v CET 21, aby mohl získat tehdy 60% majoritu v této společnosti.

Vzhledem k tomu, že s Dr. Železným obsah článku nikdo z deníku Blesk nekonzultoval, musela být tato data poskytnuta společností CME/ČNTS, která je pochopitelně účelově upravila.

Martin Chalupský
tiskový mluvčí TV NOVA
agentura CEPRA, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .