Vladimír Mečiar napadnul redaktora televize Joj

radiotv222Incident se odehrál před budovou Slovenského rozhlasu v Bratislavě. Předsedu HZDS rozzuřila otázka na financování rekonstrukce vily Elektra v Trenčianských Teplicích. Mečiar chytil novináře pod krkem a naznačil úder.
Předseda HZDS a bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar dnes krátce před polednem fyzicky napadnul redaktora televize Joj Ľuboslava Choluja. Podle agentury SITA k incidentu došlo před bratislavským sídlem Slovenského rozhlasu poté, co se novinář Mečiara zeptal, odkud vzal peníze na financování rekonstrukce vily Elektra v Trenčianských Teplicích. Mečiar přitom už začátkem týdne označil za zdroj financí německého podnikatele Petra Zieglera, který mu měl půjčit blíže neurčenou částku mezi 41 a 100 milióny slovenských korun.
Podle očitých svědků Mečiar na otázku zareagoval velmi výbušně – popošel k novináři a se slovy „ještě jednou se mně zeptáš, takovou ti…, že se nevzpamatuješ“ ho chtel udeřit do tváře. Předseda HZDS měl redaktora chytil pod krkem a naznačil úder. Choluj mu ale do cesty přistavil mikrofon. „Chtěl jsem se zeptat za celé Slovensko a zůstal jsem překvapený,“ řekl reportér na místě incidentu agentuře SITA. Jak dále dodal, trestní oznámení na Mečiara podávat nebude. Šéfredaktor zpravodajství televize Joj ale tuto možnost nevyloučil.
Vzhledem k tomu, že kameraman televize Joj celý incident zaznamenal, lze předpokládat, že se záběry objeví nejen ve večerních zprávách TV Joj, ale také v Televizních novinách TV Nova. Záběry má k dispozici také maďarská veřejnoprávní televize. Před třemi lety Mečiar podobným způsobem inzultoval tehdejšího zpravodaje televize Prima v Bratislavě Vladimíra Mišauera. K fyzickému útoku podobnému tomu dnešnímu došlo na pohřbu bývalého ministra Mečiarovy vlády Jána Duckého.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .