Slovenskou TA3 otřásla první personální bouře

radiotv22Generální ředitel TA3 Martin Lengyel rozhodnul o výpovědi šéfeditorů zpravodajství Vladimíra Mišauera a Stanislavy Benické. Údajně kvůli jejich kritice šéfredaktora Zdeňka Šámala.

Kritika na adresu šéfredaktora zpravodajství slovenské zpravodajské televize TA3 Zdeňka Šámala údajně vedla ředitele této stanice Martina Lengyela k okamžité výpovědi dvou šéfeditorů TA3: Vladimíra Mišauera a Stanislavy Benické.

Lengyel nechce oficiální důvody vyhazovu komentovat. „TA3 je soukromá firma a proto nebudu nijak vysvětlovat ani komentovat moje rozhodnutí o propuštění dvou šéfeditorů,“ řekl serveru RadioTV. Podobně se pro RadioTV vyjádřil i Zdeněk Šámal, podle něhož jde vnitřní záležitost soukromé firmy.

Mišauer, který dříve působil jako zpravodaj televize Prima v Bratislavě, řekl, že mu Lengyel dosud nesdělil důvod propuštění. Neoficiálně se hovoří o sporu kvůli koncepci vedení redakce zpravodajství, obě strany však nechtějí ke konfliktu oficiálně sdělit nic bližšího.

Čistě zpravodajská stanice TA3 zahájila vysílání letos v září. Prostřednictvím kabelových rozvodů jí mohou sledovat diváci na Slovensku i v České republice. TA3 šíří svůj signál také satelitem. Od začátku příštího roku televize hodlá rozšířit programové schéma o publicistiku a diskusní pořady.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .