Slovenské „TýTý“ si rozebrala Markíza

radiotv221Absolutní vítězkou prestižní ankety Osobnost televizní obrazovky 2001 se stala sportovní komentátorka TV Markíza Jarmila Hargašová. Předávání cen v sobotu živě vysílala veřejnoprávní STV.

Absolutní vítězkou sobotního vyhlašování prestižní ankety Osobnost televizní obrazovky (OTO 2001, obdoba českých TýTý) se stala sportovní komentátorka televize Markíza Jarmila Hargašová, která vyhrála i v kategorii sportovní redaktor. Podle slovenského deníku Nový čas jde už o čtvrté ocenění Hargašové od doby, kdy anketa vznikla.

Markíza bodovala také v kategorii moderátor zpravodajských pořadů, ve které zvítězil moderátor jejího pořadu Sito Daniel Krajcer. Nejlepším moderátorem dětských pořadů se stal Jozef Nodžák, ocenění hlasatelka roku si odnesla Soňa Müllerová z veřejnoprávní Slovenské televize. V kategorii moderátorů zábavných pořadů zvítězil Jožo Pročko zastupující Markízu. Nejlepším zpěvákem loňského roku byl Miroslav Žbirka, v kategorii zpěvačka zvítězila Marika Gombitová.

Mezi herci již tradičně zvítězil Michal Dočolomanský spojovaný spíše se Slovenskou televizí, nejlepší herečkou se stala Zdena Studénková. V kategorii pořad roku s přehledem zvítězila soutěž Chcete být milionářem?, kterou na Slovensku vysílá televize Markíza. Ústřední ředitel STV Milan Materák uvedl do Síně slávy herečku Radošinského národního divadla Katarínu Kolníkovou.

Moderátorem slavnostního večera, který v sobotu živě vysílala STV na svém prvním programu, byl Tibor Hlísta. Ankety se nezúčastnila zpravodajská televize TA3, která ústy svého ředitele Martina Lengyela vyloučila účast i v dalších ročnících. „Takové soutěže pro nás nemají žádný význam a ani v budoucnu se do nich nezapojíme. Naše vysílání je prací celého týmu, který přináší po celý den informace o dění v reálném světě a ne o zidealizovaném světě televizních seriálů a komerční zábavy,“ vysvětlil Lengyel.

Vyhlašování cen OTO 2001 se zúčastnili i někteří čeští herci a zpěváci. Cenu v kategorii herečka roku například předával Bolek Polívka a během večera několikrát vystoupil zpěvák Petr Muk.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .