Rozhodnutí Petra Kršáka týkající se CET 21 nemají žádný reálný základ

radiotv22„Veškerá rozhodnutí Mgr. Petra Kršáka týkající se společnosti  CET 21 je třeba brát jako úsměvnou frašku, která nemá žádný jiný dopad, než zviditelnění pana Kršáka,“ řekl dnes mluvčí CET 21 Martin Chalupský, společnosti, která drží licenci na vysílání TV Nova.

Společnost CET již dříve upozornila, že jednání P. Kršáka odporuje jejím zájmům. Mj. i proto byl pan Kršák 23. června 2000 odvolán z funkce jednatele společnosti. Jeho odvolání potvrdila valná hromada, která na postech jednatelů potvrdila Dr. Vladimíra Železného, JUDr. Aleše Rozehnala a zvolila novou jednatelkou Dr. Libuši Šmuclerovou.

Teatrální „odvolání“ Dr. Železného není první blamáží P. Kršáka. V lednu roku 2001 např. P. Kršák tvrdil, že má právní nárok na získání majority
ve společnosti CET 21.

Vrchní soud v Praze 4. 1. 2001 pravomocně rozhodl, že valné hromady CET 21, kterými přistoupili do společnosti noví společníci MEF Media, a.s. a Edikon, a.s. jsou platné a odpůrčí žalobu v plném rozsahu zamítl. Byla tak definitivně potvrzena současná vlastnická struktura CET 21.

Důvodem odvolání Petera Kršáka z postu jednatele bylo opakované poškozování zájmů společnosti CET 21, mj. i tím, že šíří nepravdivé informace. V této souvislosti byla na něj podána řada žalob a trestních oznámení.

Mediální zviditelňování pana Kršáka je postaveno na jeho vlastních nereálných konstrukcích, jejichž smysl je nejasný a nejsou nijak právně podloženy. „Je to úsměvné a pro znalého věci to nestojí za komentář,“ dodal Martin Chalupský.

Martin Chalupský
tiskový mluvčí CET 21
agentura CEPRA, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .