Reakce ředitele zpravodajství ČT na vystupování pana Jaromíra Bosáka v médiích

radiotv222Ředitel zpravodajství České televize Zbyněk Honys považuje mediální komentáře Jaromíra Bosáka k výsledku výběrového řízení na funkci šéfredaktora redakce sportu České televize za velmi neprofesionální a zcela nepravdivé.

„Jsem z vystupování pana Bosáka velmi zklamán,“ uvedl ředitel zpravodajství Zbyněk Honys: „Jaromíra Bosáka považuji za  zdatného profesionála. Jeho komentátorské výkony jsou součástí dobré image sportovních přenosů České televize. Musím však na straně druhé konstatovat, že těžiště práce jakéhokoliv vedoucího musí především spočívat v manažerském vedení redakce. Do toho počítám i komunikaci s vedením ČT. Pokud je díky svému komentování neustále natolik vytížen, že redakci řídí spíš jeho zástupce, zatímco sám sebe posílá na dlouhodobé zahraniční pobyty, což byla realita hlavně uplynulých šesti měsíců, pak respektuji jeho profesionální dráhu komentátora, ale při výběru šéfredaktora musím dát přednost kandidátovi, se kterým mohu bezprostředně komunikovat.“

„Informace sdělované tisku panem Bosákem se nezakládají na reálném a pravdivém základu a je mi líto, že se pan Bosák snižuje po neúspěchu ve výběrovém řízení k šíření nepravd a lží. Výběrové řízení nebylo nikým a nijak ovlivněno, stejně tak nebyla nikdy redakce sportu za mého působení v ČT vystavena ekonomicko-lobbistickým tlakům, které se snaží pan Bosák nastínit bez jakýchkoliv dalších informací. Stejně tak byli pánové Lípa a Maniš odvoláni z jiných důvodů, než z těch, které se snaží pan Bosák v tisku interpretovat. Všechny informace, podklady, či materiály, které jsem obdržel od členů výběrové komise jsem připraven sdělit a též doložit vedení ČT či Radě ČT,“ uzavřel informaci ředitel zpravodajství ČT  Zbyněk Honys.

David Jirušek,
pověřený vedoucí PR & Promotion ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .