Reakce Jiřího Balvína na otevřený dopis NOO ČT

radiotv222V Praze dne 17.5.2002

Vážení pánové,

odpovídám na váš „otevřený dopis generálnímu řediteli ČT Jiřímu Balvínovi“. Vaše přesvědčení, že mi není osud České televize lhostejný, vítám a potvrzuji je. Společně s vámi také sdílím obavy z ohrožení dobrého jména televize veřejné služby a z oslabení důvěry, které se ze strany veřejnosti těší.

Události posledních dnů nejsou pro mne osobně nijak příjemné, ale jejich vznik jsem neinicioval a ani nemohl ovlivnit. Nyní jako člověk, který se ničeho špatného nedopustil a jehož svědomí je čisté, usiluji o co nejrychlejší průchod spravedlnosti a transparentně spolupracuji s příslušnými orgány. Tento způsob, jak nastalou situaci překonat, považuji za nejodpovědnější. S vaším návrhem, abych „předal řízení České televize někomu jinému a do vyřešení případu svou funkci prakticky nevykonával“, se nemohu ztotožnit, mj. i z důvodu jeho právní nemožnosti.

Chci věřit, že k vaší výzvě jste byli vedeni skutečně pouze uvedenými důvody. Upřímně vám však sděluji vážné obavy, že právě tato vaše aktivita, byť patrně dobře míněná, nese riziko ohrožení dobrého jména České televize.

S pozdravem

Jiří Balvín v.r.

Vážení

Antonín Dekoj
Karel Dub
Jiří Černý
Adam Komers
Michal Zubr

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .