Reakce ČT na prohlášení pánů Palusky a Vašíčka

radiotv221Česká televize je velmi překvapena zněním tiskového prohlášení pánů Ladislava Palusky a Petra Vašíčka, tak jak bylo jimi prezentováno při ukončení jejich pracovního poměru v České televizi.

Za velmi neobvyklé považuje Česká televize fakt, že je pány kritizován současný finanční stav ČT, za který oni, v rámci svých funkcí, v minulosti odpovídali. Současný management České televize vyvíjí maximální úsilí k tomu, aby se finanční situace ČT zlepšila a aby byla ČT opět ekonomicky „zdravá a silná“. Prioritou České televize v její programové nabídce  je vlastní tvorba a tomu odpovídají i finance v návrhu rozpočtu ČT pro rok 2002. V oblasti příjmové je prioritou pro vedení České televize novela zákona o rozhlasových a televizních poplatcích, kterou se zpřísní kontrola výběru televizních poplatků.

Za nepravdivé považuje ČT sdělení o tom, že neexistuje koncepce připravované reorganizace a restrukturalizace České televize, která navíc, dle pánů Palusky a Vašíčka, není ani prezentována v rámci České televize. Generální ředitel ČT pan Jiří Balvín s připravovanou reorganizací a restrukturalizací seznámil členy Rady ČT, zástupce NOO ČT  i zaměstnance České televize. K zahájení reorganizace a restrukturalizace je připravováno i setkání se zaměstnanci ČT, kde budou prezentovány další postupné kroky.

David Jirušek
pověřený vedoucí PR & Promotion ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .