Rada ČT zrušila jednání o Balvínovi

radiotv222Na poslední chvíli zrušila Rada České televize dnešní veřejné zasedání, na kterém měla projednávat dokumenty k nákupu přenosového vozu od ČNTS, kvůli kterému je stíhán generální ředitel Jiří Balvín. Důvodem je absence radních i Balvína.

Rada České televize na poslední chvíli zrušila dnešní veřejné zasedání, na kterém se měla zabývat trestním stíháním generálního ředitele Jiřího Balvína. Radní dnes měli projednat dokumenty k výběrovému řízení ČT na nákup přenosového vozu, které pro ni zanalyzovala Dozorčí komise. Oficiálním důvodem zrušení dnešního jednání je vysoká absence radních a nepřítomnost Jiřího Balvína, který odcestoval na dovolenou do zahraničí. Z ní se má vrátit v pátek 31. května.

O zrušení schůzky Rada informovala na internetových stránkách ČT: „Z důvodu absence velkého počtu členů Rady České televize a nepřítomnosti generálního ředitele Jiřího Balvína se 16. jednání Rady uskuteční 5.6.2002 (namísto 29.5.2002) od 13.00 hod v Café Restaurantu ČT.“ Ještě začátkem týdne přitom ČT počítala s tím, že Balvína na jednání zastoupí finanční ředitel Petr Klimeš, který je po dobu Balvínovy nepřítomnosti pověřen řízením televize. Rada se stíháním Balvína veřejně zabývala 15. května, kdy jí ředitel ČT předal text stížnosti svého advokáta Tomáše Sokola na postup policie.

Státní zástupce má o oprávněnosti stížnosti rozhodnout tento týden. Vyšteřovatel mezitím dokončil výslechy svědků, mezi něž zařadil také člena Rady ČT Petra Kučeru. Ten měl podle Balvína o chystaném nákupu přenosového vozu od ČNTS vědět, stejně jako předseda Rady Jan Mrzena a někteří další radní. Kučera to však na jednání Rady přede dvěma týdny popřel. Policie v této věci vyslechla také bývalého ředitele výroby a techniky ČT Víta Novotného, bývalého finančního ředitele ČT Tomáše Olivu, odboráře Antonína Dekoje a Karla Duba, generálního ředitel ČNTS Jana Vávru, jednatele ČNTS Milana Cimirota a externího právníka ČT Pavla Kačírka.

Kromě trestního stíhání Balvína měli radní na dnešním veřejném zasedání projednat Statut ČT, výrobní provoz studia ČT v Hradci Králové, výsledky hospodaření televize za loňský rok, pokračování restrukturalizace ČT, zabezpečení autorsko právních vztahů a některé podněty a stížnosti na veřejnoprávní televizi.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .