Prohlášení Asociace zaměstnavatelů ČR na obranu Vladimíra Železného

radiotv22Praha 16. ledna 2002 – Asociace zaměstnavatelů ČR, která je členem Mezinárodní asociace malého a středního stavu se sídlem v Bruselu, vyzývá všechna podnikatelská sdružení k odmítnutí probíhajícího „honu na čarodějnice“ v kauze Železný kontra Lauder.

Většina z nás, kteří jsme v listopadu 1989 vstoupili do politického dění za demokratické změny v Československu, nemůže bez obav přihlížet kriminalizaci podnikatelské sféry. Tehdy jako nyní, žádáme svobodu a spravedlnost pro všechny stejnou, tedy i pro generálního ředitele TV Nova Vladimíra Železného a jeho spolupracovníky.

Žádáme klid na práci nejen pro Dr. Železného jako zaměstnavatele nemalého množství pracovníků, ale i pro jeho zaměstnance, kteří se nezaslouženě ocitají v obrovském stresu. Jsme přesvědčeni, že musí přestat mediální ovlivňování všech složek a institucí, které se na kauze „Železný“ ze zákona podílejí. Musí přestat do té doby, než soud pravomocně rozhodne provinění.

Odmítáme moralistické odsudky „novodobé kulturní fronty“, která neustále rozdmychává nenávistné a závistivé klimave společnosti. Její verbální agresivita, jednou vůči nemilovaným politikům V. Klausovi či M. Zemanovi, podruhé zase proti podnikateli Železnému, je pro každého slušného občana nepřijatelná. Ptáme se, kdo dále přijde na řadu v zlovolné kampani „společnosti s lidskou tváří“ 66 režisérů, herců, spisovatelů a dalších spasitelů.

Asociace zaměstnavatelů jako občanské sdružení, (jejímž členem Vladimír Železný není a nikdy nebyl), varuje před tím, aby naše dřívější společná touha po svobodě, spravedlnosti a volnosti v podnikání nezůstala i po 12 letech demokracie pouhou chimérou či nadějí. Nadějí stále více a více se vzdalující. Vinou těch, kteří se považují, neznámo proč, za nejlepší z nás všech. A pokud takoví opravdu jsou, což nevylučujeme, až to dokáží jinak, čestným soubojem jeden na jednoho, a nikoliv pomlouvačnými kampaněmi.

Mgr. Eva Šimsová
prezident AZ
Nad Rokoskou 38, 182 00  Praha 8
tel: (02) 688 98 51, fax: (02) 689 12 97
e-mail: sraz@c-box.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .