Podnět Radě ČT k prošetření regulérnosti výběrového řízení na šéfredaktora sportu

radiotv222Vážený pan
Ing. Jan Mrzena
Předseda Rady České televize
Kavčí hory
140 70 Praha 4
V Praze dne 18. července 2002

Věc: Podnět k prošetření regulérnosti výběrového řízení na šéfredaktora redakce sportu České televize

Vážený pane předsedo,
obracím se na Radu České televize s podnětem k prošetření regulérnosti výběrového řízení na funkci šéfredaktora redakce sportu ČT, které probíhalo od 19. dubna do poloviny července letošního roku. Vzhledem k tomu, že je zcela nejasné, na jakém základě a díky kterým prioritám tříčlenná výběrová komise, jejíž složení se koncesionáři dosud nedozvěděli, vybrala jako vítěze Otakara Černého, žádám Vaším prostřednictvím, aby Rada zprostředkovala veřejnosti více informací o průběhu tohoto řízení.

Nezpochybňuji právo vedení České televize na personální změny na Kavčích horách, nicméně koncesionáři, kteří si veřejnoprávní televizi platí, by měli mít stejné právo vědět, jaký je pro tyto změny důvod. Odchod Jaromíra Bosáka z funkce šéfredaktora sportu doprovází celá řada spekulací a otázek, na které by mělo vedení ČT jasně odpovědět:

1) Jaký byl důvod pro vypisování výběrového řízení na šéfredaktora sportu, když z pozice televizního diváka redakce funguje bezproblémově?

2) Proč jsou na některé funkce v ČT vypisována výběrová řízení (viz například právě šéfredaktor sportu), a na jiná – například na ředitele programu – nejsou, ačkoli se generální ředitel ČT Jiří Balvín Radě ČT zavázal, že po svém zvolení v říjnu loňského roku na všechny pozice v prvním stupni řízení vypíše regulérní výběrová řízení?

3) Proč tedy, vrátím-li se k druhé otázce, ředitel zpravodajství Zbyněk Honys podobně jako pan Balvín v případě ředitele programu nepotvrdil Jaromíra Bosáka ve funkci šéfredaktora sportu bez výběrového řízení, když redakce sportu pod jeho vedením vykazovala velmi dobré výsledky?

4) Oč byl projekt Jaromíra Bosáka, předložený tříčlenné výběrové komisi, horší než projekt Otakara Černého, a oč byly horší projekty ostatních kandidátů oproti projektu vítěze výběrového řízení?

5) Proč Česká televize nezveřejnila jména členů výběrové komise, kterou jmenoval ředitel zpravodajství Zbyněk Honys a mohl tak již dopředu ovlivnit výsledek výběrového řízení?

Věřím, že se na všechny tyto otázky naleznou odpovědi a změny v České televizi budou probíhat zcela jasným a průhledným způsobem.

S pozdravem

Jan Potůček,
Šéfredaktor serveru RadioTV
www.radiotv.cz

Sokolovská 140/325
180 00 Praha 8

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .