Petr Sládeček chce do ČT, ale ne jako ředitel

radiotv222Na generálního ředitele České televize kandidovat nebudu, ale pokud by mě chtěl Ivo Mathé nebo Kateřina Fričová do svého týmu, rád bych na Kavčí hory nastoupil, potvrdil Petr Sládeček.

Petr Sládeček nebude kandidovat na generálního ředitele České televize. „Do výběrového řízení na ředitele se zatím nechystám, jednak proto, že jsem si nedodělal svoje MBA, což bych chtěl při takovém kroku mít, jednak proto, že si myslím, že bych byl dnes ČT prospěšnější jako programový, nikoli generální ředitel,“ uvedl Sládeček pro internetovou konferenci Veřejná ČT.

Česká televize potřebuje zkušeného diplomata a manažera „nahoře“, stejně jako člověka schopného řídit jeji programovou obrodu, míní Sládeček. „Šel bych do toho s Kateřinou Fričovou i s Ivo Mathé, pokud by mi to nabídli,“ dodal. Fričovou navrhoval Sládeček do funkce výkonné ředitelky ČT při své loňské kandidatuře na generálního ředitele. Rada ho tehdy vybrala mezi tři finalisty, konkurz ale vyhrál Jiří Balvín.

Vhodný kandidát? Mathé, Fričová, Ježek

Podle Sládečka je třeba, aby „skončil čas politických legrácek“. „Na Kavčí hory teď musí přijít na pozici generála někdo z těch opravdu nejlepších, tedy především nejzkušenějších. Není náhodou, že v zahraničí jsou generální ředitelé veřejnoprávních televizí v zásadě lidé nad padesát let, s ohromnými lidskými a profesními zkušenostmi, pro něž je tato pozice vyvrcholením jejich celozivotní profesní dráhy,“ uvedl Sládeček.

Podle Sládečka se v současné době na funkci generálního ředitele ČT hodí maximálně tři lidé: Ivo Mathé, Kateřina Fričová a Vlastimil Ježek. „Se všemi se znám, u všech bych rád pracoval, pokud si oni myslí, že bych jim byl k užitku,“ prohlásil Sládeček, který v minulosti působil jako programový ředitel televize Nova a poté jako programový šéf společnosti CME v jejím ústředí v Londýně.

Možná se přihlásím za šest let

Sládeček v minulosti kandidoval na ředitele ČT už třikrát. Poprvé v lednu 2000, kdy se tehdejší rada rozhodovala mezi jím, marketingovým ředitelem Českého Telecomu Kamilem Čermákem a budoucím šéfem ČT Dušanem Chmelíčkem. Podruhé se Sládeček zúčastnil výběrového řízení po Chmelíčkově odvolání v prosinci 2000, neprošel ale ani do užšího výběru. Naposledy se Sládeček o ředitelskou funkci v ČT ucházel loni v listopadu, kdy společně s Balvínem a Martinem Vadasem postoupil do finále.

Za svoji největší nevýhodu Sládeček považuje nedokončené vysokoškolské vzdělání a nízký věk. „Není mi ani čtyřicet a nemám vysokoškolské vzdělání. Až budu mít MBA a čtyřku na začátku věku, mohu se na funkci generála přihlásit,“ říká Sládeček a nevylučuje, že se o to pokusí již v příštím výběrovém řízení, které by mohlo být za šest let (funkční období generálního ředitele ČT, které zatím vydržel jenom Ivo Mathé).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .