Petr Novotný bude vařit na JOJ i na Markíze

radiotv221Konkurenční stanice uvedou dvě verze stejného pořadu o vaření – na Markíze poběží dobře známé Chuťovky, na televizi JOJ zase reprízy Dobrot z vysílání TV Nova. Oba spojuje stejný moderátor: Petr Novotný.

Neobyčejně silný konkurenční boj mezi slovenskými televizemi Markíza a JOJ TV nevadí moderátorovi Petru Novotnému, který bude vystupovat na obou stanicích. Známý bavič se dokonce objeví v prakticky stejných pořadech o vaření. Zatímco na Markíze poběží slovenským divákům dobře známé Chuťovky, nová televize Joj přichystala archivní díly Dobrot z vysílání TV Nova.

Obě televize přitom shodně tvrdí, že jim působení Novotného u konkurence nevadí. Podobně jako Novotný se na Markíze i JOJ TV objeví i další „novácký“ bavič Karel Šíp. Ten společně s Novotným připravil  pro Markízu nový zábavný pořad Colnica. O angažmá obou moderátorů Markíza vyjednávala ještě v době, kdy o projektu JOJ TV nebylo rozhodnuto. Mluvčí Novy Martin Chalupský serveru RadioTV řekl, že Novotný se Šípem o svém záměru informovali předem a že to jejich další spolupráci s Novou nijak nepoznamená.

Nova ani Markíza se nechystají s oblíbenými baviči uzavřít exkluzivní smlouvy, které by ji zakazovaly vystupovat na obrazovce konkurenční stanice. Situace se může změnit na podzim, kdy JOJ TV rozjede výrobu vlastních zábavných pořadů. Do té doby bude vysílat zábavu z archivu televizí Nova a Prima. Dobroty se budou v programu JOJ TV objevovat každý pátek od 19:30 hod., zatímco Markíza vysílá Chuťovky ve stejný čas v neděli. Oba pořady zaznamenávají obrovský úspěch, což vedlo jejich moderátora k vydání úspěšné knihy receptů (prodalo se jí 100 tisíc výtisků).

Televize JOJ zahájí vysílání v sobotu 2. března, kdy nahradí současnou síť regionálních televizí Global. Ve stejný čas by měla z nabídky slovenských kabelových společností zmizet TV Nova, která nedala písemný souhlas s říšením svého programu. Z kabelovek na Slovensku má zmizet také televize Prima, která nemá práva pro vysílání svých pořadů mimo území České republiky. Obě stanice jsou přitom u slovenských diváků velmi oblíbené.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .