Perličky z jednání Rady České televize

radiotv222Středeční jednání Rady České televize provázelo několik zajímavých momentů, které se ale nehodí do klasického zpravodajství. Protože řada našich čtenářů nemá tu možnost být u toho, přinášíme nejzajímavější perličky alespoň ve zkratce.

* Helena Fibingerová přišla na zasedání ověšena zlatými náramky, které při jakémkoli pohybu hlučně chrastily. Jednání chtěla opustit již v 17 hodin (Rada jednala do 18:00), a když ji kolega Milan Horálek požádal, aby vydržela alespoň na nejbližší hlasování, vztekle sekla taškami a igelitkou o zem, přičemž utrousila jedno sprosté slovo.

* „S dementem se nemůžu bavit,“ reagoval radní Milan Knížák na debatu s Milanem Horálkem o plnění úkolů generálního ředitele ČT Jiřího Balvína za druhé čtvrtletí letošního roku poté, co mu Horálek řekl, že na rozdíl od něj nepracuje s impresemi, ale s fakty.

* „Ujišťuji vás, že jsem naprosto klidný, mám tep okolo pětašedesát,“ odpověděl šéfredaktor sportovní redakce ČT Jaromír Bosák na výtku Milana Knížáka, že při projednávání personálních změn v redakci sportu příliš podléhá emocím.

* „Tys byl na výjezdním zasedání v Ostravě, kde jsme vás o tom podrobně informovali, jenže v době, kdy jsme to probírali, ses sebral a odešel, takže si teď nestěžuj, že nemáš potřebné informace,“ rozčílil se na radního Petra Kučeru, který požadoval zveřejnění koncepce regionálního zpravodajství ČT, ředitel zpravodajství Zbyněk Honys.

* Scénu z filmu Hoří, má panenko připomínalo představování nové asistentky Rady ČT Evy Hojerové. Radní ještě předtím, než jednomyslně odhlasovali její přijetí i platové ohodnocení, novou asistentku sjížděli pohledy podobně jako komise pro volbu Miss. Brýle si musel vyměnit radní Erazim Kohák.

* „Pojď sem, okamžitě pojď sem,“ přikazovala familiárně Helena Fibingerová generálnímu řediteli ČT Jiřímu Balvínovi o přestávce zasedání, aby s ním probrala některý z citlivých bodů jednání.

* „Vy byste jako Rada neměli strkat hlavu do písku,“ naléhal na radní místopředseda Nezávislé odborové organizace ČT Karel Dub po ukončení veřejného zasedání, během něhož se zarputile hlásil k tématu personálních změn v ČT, ale radní mu neudělili slovo.

* Finanční ředitel ČT Petr Klimeš musel radní Heleně Fibingerové vysvětlit, jakým způsobem se prodává reklamní čas na ČT a proč není potřeba vyměnit společnost Arbomedia, která se tím zabývá.

* Českou televizi s Národní galerií si v jednom diskusním příspěvku spletl radní Milan Knížák, jinak též generální ředitel Národní galerie.

* Koloritem celého zasedání byl režisér Jiří Krejčík, který krátce po zahájení jednání usnul na židli pro veřejnost.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .