Patrik Kaizr odchází z ČT

radiotv22Jedna z hlavních postav loňské krize v České televize odchází z Kavčích hor na protest proti setrvání Zbyňka Honyse ve funkci ředitele zpravodajství.

Redaktor České televize Patrik Kaizr, známý svými nekompromisními postoji z doby krize v ČT, kdy stál na straně tzv. vzbouřenců, odchází z Kavčích hor. Důvodem jeho rozhodnutí je nabídka ředitele zpravodajství Zbyňka Honyse na prodloužení jeho pracovní smlouvy na další tři měsíce místo klasické smlouvy na dobu neurčitou. Server RadioTV má k dispozici dopis, který Kaizr zaslal svým kolegům v redakci zpravodajství, jehož část zveřejňujeme:

„Rozhodl jsem se nepřijmout „skvělou nabídku“ ředitele zpravodajství Zbyňka Honyse na prodloužení mé smlouvy o další tři měsíce. Odcházím proto ze zpravodajství  a vůbec z České televize. Nemohu a nechci pracovat pod člověkem, který za půlrok svého působení ve funkci „dokázal“ pouze rozbít několikrát mezinárodně oceněnou redakci publicistiky, který „dokázal“ bez důkazů pošpinit  a pomluvit její bývalé členy, který obviňoval lidi z braní úplatků a když svá tvrzení nedoložil, odmítl se i omluvit. Nemohu a nechci pracovat pod člověkem, který se obklopuje hlupáky, protože , dle mého soudu, nesnese vedle sebe lidi, kteří ho svým intelektem a pracovním nasazením daleko převyšují. Nemohu a nechci pracovat  s člověkem, kterého si nevážím profesně, natož lidsky.“

Proti jmenování Zbyňka Honyse řádným ředitelem zpravodajství tento týden protestovalo 41 redaktorů zpravodajství a publicistiky. V dopise adresovaném Radě ČT si stěžovali na Honysovo počínání v době, kdy byl výkonem funkce pouze dočasně pověřen. Generální ředitel ČT Jiří Balvín se v polovině prosince rozhodnul na základě doporučení tříčlenné komise Honyse ve funkci potvrdit.

Balvína čeká rozhodnutí o Drahošovi

Proti Honysově jmenování se ostře ohradili někteří členové Rady ČT. Její předseda Jan Mrzena dokonce doporučoval výběrové řízení na ředitele zpravodajství úplně zrušit. Radní však nemohou zasahovat do pravomocí generálního ředitele, který si své podřízené podle zákona o ČT vybírá sám. Rada na jeho doporučení volí a odvolává pouze ředitele televizních studií v Brně a Ostravě. Výběrová řízení na tyto funkce proběhla včera (Brno) a dnes (Ostrava).

Jména nových ředitelů ČT Brno a Ostrava oznámí Balvín na zasedání rady 8. ledna. Společně s nimi představí také nového finančního ředitele ČT a pravděpodobně bude informovat o vypsání výběrových řízení na další vedoucí funkce v televizi. Konkurzem by měli projít zájemci o všechny ředitelské posty a později i jejich přímí podřízení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .