Patnáct kandidátů na pět míst v Radě ČT je známo

Volební výbor poslanecké sněmovny dnes vybral patnáctku kandidátů, kterou předloží poslancům k hlasování o pět uvolněných míst v Radě České televize. Nejvyšším počtem hlasů byla do finálové patnáctky vybrána bývalá místopředsedkyně sněmovny Jitka Kupčová, naopak zkušená radní matadorka Zdena Hůlová je pouze první náhradnicí.

Volební výbor poslanecké sněmovny dnes protřídil 38 uchazečů o pět míst v Radě České televize, které se uvolní během několika týdnů. Mezi patnáctkou nominovaných, o kterých bude – pravděpodobně jako obvykle v tajné volbě – rozhodovat sněmovna, se dostala s nejvyšším počtem 11 hlasů bývalá místopředsedkyně sněmovny za ČSSD Jitka Kupčová. Jen o hlas méně měl bývalý člen RRTV Radek Mezulánik a redaktor ČRo 6 Milan Bouška.


Šestice kandidátů získala devět hlasů v jedenáctičlenném výboru. Jde o bývakého vedoucího Úřadu RRTV Miloslava Kučeru, spisovatele Lubomíra Brožka, moderátorku a mluvčí ČTÚ Danu Makrlíkovou, bývalého člena Rady ČRo Michala Pavlatu, současného člena Rady ČT Jiřího Presla a Daniela Kvasničku.


Osm členů volebního výboru zvedlo ruku pro Jaromíra Cisaře, Pavla Kyncla a Josefa Mlejnka, sedm hlasů získali Erik Černý či Josef Jařab a s šesti hlasy postoupil do finále bývalý člen Rady ČRo Milan Uhde. Vzhledem k tomu, že Erik Černý nedodal lustrační osvědčení, byla zvolena i náhradnice – zkušená radní matadorka Zdena Hůlová.


 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .