Otakar Černý šéfredaktorem sportu ČT

radiotv221Spekulace o vítězství Otakara Černého ve výběrovém řízení na šéfredaktora sportu České televize se potvrdily. Ředitel zpravodajství Zbyněk Honys navrhnul generálnímu řediteli ČT Jiřímu Balvínovi, aby do funkce jmenoval právě Černého.

Jaromíra Bosáka ve funkci šéfredaktora sportu České televize nahradí bývalý mluvčí ministerstva zdravotnictví Otakar Černý. Rozhodnul o tom ředitel zpravodajství ČT Zbyněk Honys, který ještě před několika dny odmítal spekulace o tom, že Černý v konkurzu zvítězil. Podle Honyse v té době ještě nebylo jasno, kdo ze čtveřice finalistů, v níž byli kromě Bosáka a Černého také Petr Vichnar a Daniel Macho, vyjde jako konečný vítěz. O chystaném jmenování Černého se nicméně hovoří již od dubna, podle Bosáka však první informace probleskovaly od listopadu loňského roku.

Černý nastoupí do funkce 1. srpna, den předtím generální ředitel ČT Jiří Balvín odvolá současného šéfredaktora sportu Jaromíra Bosáka. Černý do poslední chvíle řešil dilema, zda přijme nabídku ČT nebo budoucího ministra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha, který o něm uvažoval jako o mluvčím svého úřadu. Podle jiných informací Černého lákal dokonce šéf ČSSD Vladimír Špidla na pozici mluvčího nové vlády, Špidlova „pravá ruka“ Marie Součková to však popřela. Podle Deníku Sport televize vážně uvažovala o dvou finalistech konkurzu – Černém a Machovi.

„O Bosákovi se hovoří jen formálně, je však škrtnut, Vichnar je nepřijatelný,“ citoval list koncem minulého týdne nejmenovaný zdroj z televize. Sám Černý dlouho nechtěl přiznat, že se do konkurzu přihlásil. Ve chvíli, kdy tato informace pronikla do několika médií, poodhalil karty a řekl, že ve svém projektu počítá spíše s rolí manažera. „Rozhodně bych nechtěl moderovat nebo komentovat,“ uvedl. Manažerské schopnosti po novém šéfredaktorovi sportu požadoval i generální ředitel ČT Jiří Balvín. Ten nepřímo naznačil, že by si ve vedení redakce dokázal představit někoho jiného než Bosáka. Zároveň ale současného šéfredaktora pochválil za výkony při přenosech z fotbalového šampionátu v Jižní Koreji a Japonsku.

Bosák serveru RadioTV řekl, že jeho setrvání na Kavčích horách záleží na případné nabídce. „Otakar Černý mi hned telefonoval a nabídnul mi, abych zůstal v ČT a komentoval fotbal. Přišlo mi ale několik dalších nabídek, které musím zvážit,“ řekl Bosák serveru RadioTV. „Dohodli jsme se, že mu dám vědět do příštího pondělí.“ Vedle nabídek mimo mediální oblast Bosák připustil, že se mu ozvali i lidé z oboru. „Zatím bych to ale nechtěl nějak blíže komentovat.“ Svůj projekt, se kterým se zúčastnil výběrového řízení, Bosák zveřejní až poté, co ČT umístí vítězný projekt Otakara Černého na své internetové stránky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .