Nový šéfredaktor sportu ČT už za měsíc?

radiotv221Česká televize zatím neurčila termín, kdy sdělí jméno nového šéfredaktora sportovní redakce. Také není jasné, kolik uchazečů se výběrového řízení zúčastní a kdy proběhne neveřejné slyšení před výběrovou komisí.V naprostém utajení probíhá v České televizi konkurz na šéfredaktora sportu. Termín uzávěrky přihlášek vypršel 19. dubna, ředitel zpravodajství Zbyněk Honys však zatím neurčil tříčlennou výběrovou komisi, která určí vítěze výběrového řízení. „Předpokládám, že vytipované členy komise oslovím během příštího týdne,“ odpověděl Honys na dotaz RadioTV. Jména kandidátů ani jejich počet televize nezveřejní. Jediným veřejně známým kandidátem tak zůstává současný šéfredaktor Jaromír Bosák.
ČT kompletuje přihlášky
Výběrovou komisi budou podle Honyse tvořit lidé, kteří se pohybují v oblasti sportu. „Záleží však na tom, zda budou ochotni tuto roli přijmout,“ vysvětlil. Na rychlosti složení komise závisí termín oznámení jména nového šéfredaktora. „Nemyslím si, že by to bylo dříve než v polovině příštího měsíce,“ říká Honys. Podle mluvčího ČT Davida Jiruška v současné době probíhá kompletace přihlášek s datem přijetí do 19. dubna. „Následně se všechny došlé dopisy koncem týdne řádně zapíší a bude provedena kontrola úplnosti všech přihlášek, které musí splňovat podmínky vyhlášení výběrového řízení.“
Kandidáty, kteří nebudou splňovat podmínky, televize z dalšího konkurzu vyřadí. „Poté bude seznam kandidátů, kteří splní všechny podmínky vyhlášení konkurzu, předán na vědomí řediteli zpravodajství, který konkurz vyhlásil. Ten, po dohodě s personálním oddělením pozve všechny tyto kandidáty na další kolo výběrového řízení, kterému bude přítomna i výběrová komise,“ přiblížil Jirušek. Jména členů výběrové komise ČT do vyhlášení výsledku konkurzu nezveřejní. „Termín dalšího kola výběrového řízení, včetně vyhlášení výsledků řízení, na místo šéfredaktora redakce sportu je plně v kompetenci ředitele zpravodajství,“ dodal Jirušek.
Baumruk a Černý se nezúčastní
Účast v konkurzu zvažoval i Bosákův předchůdce Jiří Baumruk. Ten však serveru RadioTV řekl, že nakonec přihlášku do ČT nezaslal. „Moje představa, jak by měla sportovní redakce fungovat, je, bohužel, od současného stavu radikálně odlišná a za aktuální konstalace hvězd nerealizovatelná bez jednoznačné podpory nejvyšších. Chtít se stát šéfredaktorem jen pro výhody funkce, to není nic pro mne,“ vysvětlil. „To, co dělám teď, mi nepřináší nekonečné konflikty. S lidmi, se kterými spolupracuji nyní, spolupracuji rád.“
Také mluvčí ministerstva zdravotnictví a bývalý moderátor ČT Otakar Černý odmítnul spekulace, že usiluje o tento post. „Jsem zaměstnancem ministerstva zdravotnictví, o účasti v konkurzu neuvažuji,“ řekl RadioTV. Nového šéfredaktora sportu jmenuje na návrh ředitele zpravodajství generální ředitel ČT Jiří Balvín. Podobně jako u nedávných výběrových řízení na úrovni prvního stupně (vedení jednotlivých útvarů) čeká šéfredaktora smlouva na dobu určitou, která bude končit vypršením mandátu Jiřího Balvína, tj. v listopadu 2007.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .