Novou programovou ředitelkou ČT se stala Kateřina Fričová

Kateřina Fričová se po 14 letech vrací do České televize, kde bude od 1. července pracovat jako nová programová ředitelka. Chce se zaměřit zejména na vylepšení skladby pořadů a další úpravy konceptu programového schématu. Do nově zřízené funkce personálního ředitele byl rovněž jmenován Jan Mrzena.

Kateřina Fričová se podle očekávání stala novou programovou ředitelkou České televize. Dlouho tušenou informaci dnes na jednání Rady ČT oficiálně oznámil generální ředitel ČT Jiří Janeček. Rada jeho rozhodnutí vzala na vědomí. Kateřina Fričová byla jmenována na základě doporučení výběrové komise a do ČT nastoupí 1. července. Česká televize vypsala výběrové řízení na pozici programové ředitelky poté, co v této funkci skončil František Lambert.


„Z mého pohledu jde o ojedinělou osobnost a profesionálku v televizním oboru, která bude pro Českou televizi velkou posilou. Má dlouholetou praxi, získanou mj. i v ČT, kam se vrací po 14 letech,“ říká generální ředitel ČT Jiří Janeček.


Podle vlastních slov se Kateřina Fričová chce zaměřit zejména na další vylepšení skladby pořadů a další úpravy konceptu programového schématu. Za jednu z priorit považuje dětskou dramatickou tvorbu ČT. Ráda by synergicky pracovala se všemi čtyřmi kanály České televize. Své představy bude rozhodně realizovat v rámci týmové práce s pracovníky útvarů programu ČT, s nimiž se po nástupu do funkce sejde.


Kateřina Fričová se do ČT vrací po 14 letech. Mezitím pracovala ve vrcholových pozicích v TV NOVA, PRIMA TV a RRM. Naposled působila jako generální ředitelka v TOP TV.


Jan Mrzena byl jmenován novým personálním ředitelem ČT
Generální ředitel ČT dále jmenoval do funkce personálního ředitele ČT Jana Mrzenu. Půjde o nově zřízenou pozici na 1. stupni řízení se členstvím v Kolegiu generálního ředitele ČT. Tato funkce nahrazuje zrušenou pozici ředitele sekretariátu generálního ředitele ČT. Do své funkce nastoupí k 20. červnu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .