Nová tvář v Přesčasu na ČT

radiotv222Od září 2002 je novým moderátorem pořadu České televize Přesčas Michal Pavlata (nar. 1945), absolvent divadelní fakulty AMU, obor herectví, začal hrát divadlo ještě s Oldřichem Novým v jeho nuselské éře na konci šedesátých let. První angažmá nastoupil na Kladně,   skoro 2O let působil v Divadle E.F.Buriana Na Poříčí. Po listopadu 89 byl dva roky členem Divadla ABC. Jeho současným působištěm je Činoherní klub v Praze.

Hrál  hlavní role ve filmech Bylo čtvrt a bude půl, Zlá noc, Svatba bez prstýnku, Přelíčení bez obžalovaného. Hrál i v Jirešově Žertu a asi dvaceti televizních inscenacích. Točí též se zahraničními produkcemi z německy mluvících zemí.

Patří ke špičkovým mikrofonovým hercům v dabingu či rozhlase. V ČRo pracuje externě přes třicet let s výjimkou dvou politicky vynucených přestávek po roce 68 a na začátku roku 89. Je autorem řady rozhlasových scénářů, psal texty především pro skupinu Rangers. V novinách publikoval nejprve v Čsl. sportu, v současné době je stálým spolupracovníkem Lidových novin a deníku Metro. Politicky organizován byl naposled v roce 1962-člen ČSM

Veronika Kratochvílová
e-mail:veronika.kratochvilova@czech-tv.cz
Česká televize – Public Relations & Promotion
tiskové oddělení – redakce
tel.:02/61134350
www.czech-tv.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .