Normalizace ČT je předzvěstí věcí příštích

radiotv22Bez velkého rozruchu pronikla na veřejnost zpráva, že člen Rady České televize Ladislav Miler je totožný s nechvalně známým kulturním politrukem ÚV KSČ z období normalizace. Ladislav Miler, v kulturních kruzích té doby známý a obávaný jako tzv. „Untermüller“, aby se odlišil od nejvyššího kulturního politruka Miroslava Müllera, známého jako „Obermüller“, se osobně angažoval v zakazování, cenzurování a prznění domácí i světové literární produkce, zábavné hudby a divadla.

Skutečnost, že tentýž člověk nyní dohlíží na veřejnoprávní televizní vysílání, svědčí o pokračujícím úpadku demokratických hodnot v české společnosti. Skutečnost, že ho do této funkce zvolila Poslanecká sněmovna na základě návrhu záhadného nadačního fondu, o jehož činnosti neexistují žádné veřejné doklady, který nereprezentuje žádná skutečná osoba a který nemá ani vlastní telefonní číslo, by měla být alarmující. Skutečnost, že soudruh Miler v životopise předkládaném Sněmovně neuvedl svou kariéru na bolševickém Olympu, by měla být pádným důvodem pro jeho odvolání. Poslanci Národní fronty i opoziční smlouvy však dávají přednost svým předvolebním dohodám.

ODA vyzývá poslance všech stran, které se dosud považují za demokratické, aby neprodleně odvolali politruka Milera z Rady pro Českou televizi. Pokud tak neučiní, obrátíme se na veřejnost, aby dala najevo svůj nesouhlas projevy občanského protestu.

26. března 2002

Občanská demokratická aliance

Autor článku:

Komentáře (7)

  1. Aron

   Toto prohlášení napsal Radek John. Přesto je pod článkem jako autor uveden někdo jiný, což je na tomto servru sice podivná, ale obvyklá praxe. Ten druhý si zřejmě nechává zaplatit za práci druhých. Zajímavé!

  2. Luke

   To teda je zajimavy. Jinak souhlasim s Pisatelem, Aronem.

   Preji hezky den.

   Luke.

  3. Jan Potůček

   Milý Arone, to je čistě technická věc, které bohužel nerozumím a nijak jí nemůžu ovlivnit. Můžu Tě ujistit, že za tiskové zprávy, které ukládám na RadioTV, honoráře nedostávám. Bylo by to absurdní.

  4. Aron

   Tak se tam nepodepisuj!

  5. Anonym

   Fakt je že pod tiskovkama by měl být uveden zdroj jako autor…

  6. Hawkey

   Jednalo se o technicky problem a je to vyreseno.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .