Marek Vítek a Radan Šprongl natáčí pro TA3 na Ukrajině

radiotv221Bývalí reportéři pořadu Fakta na České televizi připravili několik exkluzivních reportáží pro slovenskou zpravodajskou televizi TA3. První z nich, o ukrajinské jaderné elektrárně Černobyl, odvysílá TA3 již tuto sobotu.

Slovenská zpravodajská televize TA3 odvysílá tuto sobotu první ze série exkluzivních reportáží z Ukrajiny, jejichž autory jsou bývalí reportéři České televize Marek Vítek a Radan Šprongl. Serveru RadioTV to sdělila PR manažerka TA3 Gabriela Uhrinová. Reportáž s názvem „Muž ze sarkofágu“ se v programu TA3 objeví ve 12:15 hod. Jde o příběh ukrajinského kameramana Sergeje Košeleva, který už 15 let natáčí v podzemí bývalé jaderné elektrárny v Černobylu.

Vítek mohl nastoupit do TA3

„Muž ze sarkofágu je první ze série ukrajinských reportáží Marka Vítka a Radana Šprongla, které TA3 exkluzivně odvysílá během nejbližších víkendů,“ sdělila Uhrinová. S reportážemi Marka Vítka z Ukrajiny se mohou od začátku února setkávat také čtenáři deníku Mladá fronta Dnes, kam bývalý šéf oddělení reportérů ČT odešel společně s kolegou Hanušem Hanslíkem. O Vítkovi se v minulosti spekulovalo jako o možném budoucím šéfreportérovi televize TA3, dlouho se však nemohl rozhodnout, zda opustí ČT.

Podle šéfredaktora TA3 Zdeňka Šámala přišli s nabídkou sami exreportéři ČT. Cílem TA3 je snaha obohatit vyloženě zpravodajský kanál publicistickými příspěvky. „Děláme to průběžně, ale třeba reportáží našeho zpravodaje Martina Rajece, příspěvků o Miloševičovi nebo besed ve studiu si příliš mnoho diváků nevšimlo, tak jsme oslovili někoho „zemitějšího“,“ vysvětluje Šámal.

TA3 šíří i české kabelovky

Vítek, Šprongl a prakticky celý původní tým publicistického pořadu Fakta opustil Kavčí hory na sklonku loňského roku poté, co Rada ČT potvrdila ve funkci generálního ředitele Jiřího Balvína a ten jmenoval řádným ředitelem zpravodajství Zbyňka Honyse. Prvopočátky konfliktů sahají až do doby, kdy byl Honys výkonem této funkce pouze pověřen a kdy Balvín odvolal šéfredaktora publicistiky Martina Mrnku. Jeho dočasného nástupce Petra Bohuše reportéři příliš neuznávali.

Kabelová a satelitní televize TA3 zahájila vysílání loni v září, krátce po teroristických útocích na Spojené státy. Její program mohou sledovat diváci nejen na Slovensku, ale i v České republice (přebírá ji více než 20 kabelových společností) a prostřednictvím satelitu prakticky v celé Evropě. Při nedávném průzkumu veřejného mínění na Slovensku téměř 29 procent respondentů uvedlo, že alespoň někdy sledují TA3.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .