Kindernay vydá knihu až po volbách

radiotv222Autobiografie má zachycovat podnikání Martina Kindernaye na televizním trhu od jeho začátků v roce 1989 po spory s investorem metropolitní televize TV3, lucemburskou firmou European Media Ventures.

Martin Kindernay se chystá vydat knihu, ve které popíše historii svého podnikání na mediálním trhu. Původně mělo jít pouze o jeho pohled na probíhající spor s investorem metropolitní televize TV3, Kindernay se ale podle svých slov nakonec rozhodnul popsat vývoj televizního podnikání v České republice od listopadové revoluce v roce 1989. Kniha měla vyjít ještě před červnovými parlamentními volbami, Kindernay se ale rozhodnul její vydání pozdržet.

„V současné době mám hotovu asi jednu třetinu,“ říká Kindernay, jehož společnost RTV Galaxie minulý týden vyhrála soud s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání o oprávněnosti odebrání terestrických licencí televizi Galaxie. Jak dále dodává, kniha bude popisovat i některé zákulisní praktiky jak ze strany provozovatelů českých komerčních televizí, tak Rady pro vysílání a poslanců. První zmínku o knize přinesl již v březnu server Česká média, který založila a donedávna vlastnila PR agentura Cepra, která mediálně zastupuje TV Nova.

„Připravuji knihu, která nabídne mé poznatky a zkušenosti z komerčního vysílání počínaje OK3. Myslím, že připravovaná publikace dostatečně vyvrátí všechna obvinění a účelová tvrzení spojená s mým podnikáním,“ řekl tehdy Kindernay, který 18. března, den před rozhodováním o licenci pro kabelovou a satelitní stanici Galaxie Sport oznámil, že zcela opouští televizní podnikání. Po verdiktu Městského soudu v Praze minulý týden ale Kindernay řekl, že se chystá z televize Galaxie vybudovat opravdovou metropolitní stanici.

Za hlavní příčinu sporu o TV3 považuje Kindernay výsledky hospodaření českého managementu, který podle jeho slov proinvestoval 600 miliónů korun, aniž by stanice získala vlastní sídlo a vybudovala kvalitní programovou knihovnu. Právě o tuto investici se chce lucemburská firma EMV soudit s Českou republikou v mezinárodní arbitráži. O tom, zda se arbitráž opravdu uskuteční, však EMV ještě nerozhodla. Stanice TV3 v současné době vysílá pouze prostřednictvím kabelových rozvodů a na satelitu, a její program tvoří především archivní pořady.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .