Kde je sdružení na obranu dr. Železného?

radiotv222Je Občanské sdružení na obranu doktora Vladimíra Železného znepokojeno současným vývojem okolo televize Nova tak, jak bylo začátkem roku znepokojeno vazebním stíháním jeho bývalého právníka Aleše Rozehnala? A existuje ještě vůbec?

Koncem ledna letošního roku se v několika celostátních denících objevily celostránkové inzeráty, ve kterých přípravný výbor Občanského sdružení na obranu dr. Železného vyjadřoval znepokojení nad trestním stíháním generálního ředitele televize Nova Vladimíra Železného. „Chceme jasně zdůraznit, že jsme znepokojeni okázalými postupy policie vůči řediteli Novy a vůči jeho právníkům,“ uvedli „tajní“ zakladatelé sdružení ve svém manifestu, který si lze dodnes přečíst na internetové stránce www.osoz.cz.

Sdružení znepokojilo policejní vyšetřování Železného a vazební stíhání jeho – dnes už bývalého – právníka Aleše Rozehnala. „Podobné postupy při vyšetřování původně obchodního sporu nemají u nás obdoby. Dr. Železný je dnes a denně na stránkách novin souzen či dokonce odsuzován a není respektována základní presumpce neviny.“ Sdružení zveřejnilo i signatáře výzvy, mezi kterými se objevil i bývalý předseda Poslanecké sněmovny Milan Uhde, bývalý člen Rady ČT a šéfredaktor kulturně-politické revue Proglas František Mikš a několik dalších lidí, převážně příznivců ODS.

S novináři za sdružení komunikovala mluvčí Kateřina Adamová, zástupci přípravného výboru (který posléze podal přihlášku k registraci u ministerstva vnitra) tvrdili, že peníze na drahou „reklamní“ kampaň získali od několika různých podnikatelů. Sídlem sdružení se stal Národní dům na pražském Náměstí Míru. Koncem února však veškeré aktivity sdružení utichly, a dnes už není jasné, zda původní parta příznivců ředitele televize Nova vůbec ještě funguje. Každopádně by bylo zajímavé zjistit její názor na současné spory o vlastnickou strukturu CET 21 a o obsazení funkce generálního ředitele TV Nova.

Veškeré pokusy o kontaktování Občanského sdružení na obranu dr. Železného se ale míjí účinkem. Na elektronickou poštu mluvčí Adamová nereaguje, a mobilní telefon, který uváděla v tiskových zprávách, hlásí, že volaná stanice je dočasně nedostupná. Je to škoda, protože právě v těchto dnech se jedná o budoucnosti doktora Železného a sdružení by mohlo svými inzeráty dát znovu najevo, že alespoň u něj má ředitel Novy zastání. Jak by se ale sdružení dnes postavilo k Aleši Rozehnalovi, zůstává otázkou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .