JOJ nekandiduje. JOJ baví!

radiotv221TV JOJ startuje za pět dní

Tisková konference TV JOJ, Bratislava, 25. 2. 2002

Nová slovenská televize JOJ startuje v sobotu 2. března
Dlouho očekávaný den se přiblížil. Už za pět dní zahájí TV JOJ své vysílání. „V sobotu 2. března začněme s novým zpravodajstvím v 19 hodin. Poté je připraven krátký dokument o vzniku naší televize a ve 20 hodin nabídneme divákům soutěžní show Miss Slovensko Universe, kterou budeme vysílat společně s naší českou sestrou – televizí Nova“. Takové budou první pořady TV JOJ, jak je dnes v Bratislavě představil její generální ředitel Mgr. Richard Rybníček.

TV JOJ pokrývá svým signálem více než 65 % území
Dnes můžeme oznámit, že signál TV JOJ pokrývá už více než 65 % slovenského území. Už od prvního února probíhal testovací provoz našich nových vysílacích frekvencí. Jedná se o bratislavský vysílač Kamzík (50. kanál), žilinskou Krížavu (52. kanál) a Sitno ve Štiavnických vrších. Celkem bude TV JOJ šířena osmi terestrickými vysílači a na přenášení našeho signálu je připraveno i 53 meších či větších provozovatelů kabelových televizí. „Budeme vysílat 24 hodin denně“, uvedl generální ředitel TV JOJ Mgr. Richard Rybníček.

Nová kvalita zpravodajství a publicistiky
Hlavní zpravodajskou relací TV JOJ budou Noviny vysílané v 19 hodin. „Naše zpravodajství bude nestranné a nestranické. Budeme se věnovat událostem a jevům, které se skutečně dotýkají občanů. Nebudeme věstníkem politických stran, ale informačním servisem pro diváky“, uvedl R. Rybníček. Šéfredaktorem zpravodajství se stal Roland Kubina, který je dlouholetý televizní profesionál. Prošel takřka všemi tvůrčími televizními profesemi. Začínal jako asistent produkce v ČT. Poté se věnoval režii i kameře dokumentárních filmů. V posledních letech zakotvil výhradně u zpravodajství a šéfredaktorskou funkci zastával i v TV Global.

11 nových televizních hvězd
Z lednového konkurzu na moderátory našich pořadů, o který byl nebývalý zájem (přihlásilo se přes 80 zájemců), jsme vybrali 11 nových televizních osobností. V  hlavní zpravodajské relaci budou alternovat dvě moderátorské dvojice Zuzana Hajduová s Lukášem Sarnovským, druhou dvojici pak vytvoří  Dana Roháčová  a Branislav Ondruš. Připraveni jsou už i moderátoři sportovního zpravodajství s názvem Šport Lenka Hradielová a Peter Hollý. Moderátorkou nedělní politické talk-show JÓÓÓJ? je Renáta Klačanská. Dvá páry jsme vybrali i pro polední publicistickou relaci Štúdio JOJ, které tvoří: Barbora Vallová, Jozef Kurilák a Andrea Vejačková s Markem Lancošem.

Vznik peoplemetrů bez jejich iniciátora – TV JOJ?
„Pomalu si zvykáme, že se ne vždy dodržují dohody. Sešli jsme se celkem čtyřikrát s ústředním ředitelem STV, který nám přislíbil, že obchodní sdružení provozující peoplemetry nevznikne bez TV JOJ“, prohlásil ředitel Rybníček. „STV však bez našeho vědomí uzavřela dohodu s Markízou, ke které nás nepřizvali“, dodal s rozhořčením. „Nevíme, co taková dohoda, kde nejsou všichni televizní vysilatelé, znamená. Principiálně takový systém, kde nejsou všichni hráči na trhu, nemá žádnou hodnotu. Společně s mediálními agenturami zvolíme další postup“, zdůraznil konzultant projektu TV JOJ Dr. Vladimír Železný.

Mluvčím TV JOJ se stal Ľudovít Tóth
Tiskovým mluvčím TV JOJ se stal 26 letý Mgr. Ľudovít Tóth, zaměstnanec agentury CEPRA, a.s., která v Čechách mediálně zastupuje TV Nova a na Slovensku bude poskytovat mediální servis TV JOJ.  L. Tóth je absolventem filozofické fakulty UK v Bratislavě. Na televizní obrazovce není nováčkem. Je známý z dětských rolí v televizních pořadech a filmech „Neberte nám princeznú“, „Klúče od města“, „13 stránok z pamätníčka“ nebo „3 x 3 je 9“ aj.

Ľudovít Tóth
tiskový mluvčí TV JOJ
CEPRA, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .