Jiří Balvín odmítá poskytovat rozhovory

radiotv22Generální ředitel České televize Jiří Balvín se vyhýbá osobním rozhovorům s novináři a nabízí jim pouze písemné odpovědi na jejich otázky. Členové jeho kolegia mají zákaz poskytovat interview.

Týden po volbě generálního ředitele České televize odmítá staronový šéf ČT Jiří Balvín komunikovat s novináři. Zákaz poskytovat interview již dostali členové jeho kolegia, takže například programový ředitel ČT Petr Koliha nesmí až do prosincové tiskové konference hovořit o programovém schématu veřejnoprávní televize na příští rok a ředitel zpravodajství Zbyněk Honys o plánovaných změnách v redakcích zpravodajství, publicistiky a sportu.

Ředitelé musí mlčet

Mluvčí ČT David Jirušek tento zákaz odůvodnil nadcházejícími výběrovými řízeními na všechny ředitelské funkce v ČT. „Proto vám v současné době nemůže pověřený ředitel zpravodajství pan Honys na vaše otázky odpovědět. Pan Koliha se k vaší otázce nevyjádří dříve než v den, kdy se uskuteční tisková konference k programovému schématu pro rok 2002,“ sdělil Jirušek.

Na žádost o rozhovor s Jiřím Balvínem mluvčí televize reagoval zamítavě. „Svoji představu o restrukturalizaci ČT nastínil pan Balvín již ve svém projektu, na základě kterého se stal, po volbě Rady ČT, generálním ředitelem ČT od 15. listopadu 2001,“ vysvětlil. Podle Jiruška se Balvín nemůže bavit o připravovaných změnách v ČT do doby, než proběhne tzv. audit lidských zdrojů. Ten by měl ukázat možnosti, jakým způsobem dále postupovat.

Balvín odmítnul i Strategii

Jirušek odmítnul zprostředkování rozhovoru s Balvínem v den, kdy měl generální ředitel ČT poskytnout osobní interview týdeníku Strategie. To však podle mluvčího rovněž zrušil a náhradou nabídnul, že na otázky Strategie odpoví písemně. Strategie však podle svého šéfredaktora Vladimíra Bystrova tuto formu rozhovoru odmítla.

„Právě jsem rozhodl o tom, že na stránky určené pro rozhovor přijde něco jiného. Nechce-li s námi pan Balvín mluvit, když nás zajímá, budeme si to pamatovat, až o to bude stát on,“ řekl Bystrov. Server RadioTV včera kvůli zamítnutému rozhovoru zaslal stížnost Radě České televize, protože stejným způsobem Balvín odmítal osobní interview už v předchozích měsících.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .