Jana Kasalová odchází z televize Prima

radiotv221Bývalá programová ředitelka z Primy odejde k 31. srpnu. Podle mluvčí stanice Jany Malíkové bude ale nadále s televizí spolupracovat jako externistka, například na projektu Eurodina, který se týká vstupu České republiky do Evropské unie.

Televizi Prima opustí ředitelka vlastní tvorby Jana Kasalová. Serveru RadioTV to potvrdila mluvčí stanice Jana Malíková, podle níž se Kasalová dohodla s vedením společnosti FTV Premiéra, která provozuje Primu, na rozvázání pracovního poměru dohodou k 31. srpnu. Malíková nesdělila, kdo Kasalovou, která do konce loňského roku zastávala funkci programové ředitelky televize Prima, nahradí. Mluvčí ani nepřiblížila, z jakého důvodu Kasalová, která na Primě působí od roku 1998, odchází.

Kasalová postupně ztrácela vliv

Podle informací, které má server RadioTV k dispozici, o odchodu Kasalové rozhodnul přímo generální ředitel Martin Dvořák na základě jejich ostré výměny názorů. O Kasalové je přitom známo, že si při vzájemné konverzaci „nebere servítky“. S Dvořákem se dostala do konfliktu už loni, kdy na jedné z tiskových konferencí prozradila zájem Primy o koupi formátu Big Brother. Do konce loňského roku Kasalová zastávala funkci programové ředitelky, kterou vedení televize od 1. ledna rozdělilo na pozice ředitelky vlastní výroby a ředitele programové skladby.

Zatímco Kasalové zůstalo vedení výroby vlastních pořadů, ztratila vliv na skladbu programu, která připadla Miloši Zahradníkovi. „Chtěli jsme dát větší důraz na vlastní tvorbu. Nesouvisí to ale přímo s vývojem nových formátů, pouze částečně. Protože máme poměrně dost kvalitních pořadů vlastní výroby, došli jsme k závěru, že by se jim měl jeden člověk věnovat naplno,“ vysvětlil v únorovém rozhovoru pro RadioTV generální ředitel Primy Dvořák. „Parketou Jany Kasalové je vlastní tvorba, a tak řídí její úsek. Programové schéma už samozřejmě ovlivňovat nemůže, to má v kompetenci pan Zahradník.“ Na otázku, zda byl s působením Kasalové ve funkci programové ředitelky spokojen, Dvořák tehdy odpověděl: „Myslím, že ano.“

Konflikty s podřízenými

Kasalová na Primě působila od roku 1998, kdy do jejího vedení nastoupila Kateřina Fričová. Za jejího působení se propracovala na pozici šéfredaktorky publicistiky. Už tehdy však měla určité konflikty s podřízenými, například moderátorem talk show Sauna a Další, prosím! Janem Krausem. Vzájemné výměny názorů musela řešit až Fričová, kterou však v listopadu 2000 nahradil Martin Dvořák (Kraus v jednom rozhovoru nazval Kasalovou „prototypem nekultivovaného komsomolce“ a „falešného kapitalismu z Novy“, ta na oplátku označila jeho někdejší pořad Občan Kraus na ČT za hybrid).

Zatímco s Fričovou koncem roku 2000 odešel i tehdejší programový ředitel Primy Petr Koliha (dnes na stejné pozici v ČT) a smlouvu o externí spolupráci na další rok neprodloužil ani Kraus, Kasalová na Primě zůstala. To jí vyneslo až do funkce programové ředitelky, ve které ale zůstala pouhý rok. Zaměstnanci Primy a lidé z oboru o Kasalové tvrdí, že je profesionálka, ale „nedává si pozor na pusu“. To bylo zřejmě hlavním důvodem, proč nyní musí Primu opustit.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .