Hana Vítková odchází z České televize

radiotv222Moderátorka Jednadvacítky odchází z veřejnoprávní televize kvůli neshodám s ředitelem zpravodajství Zbyňkem Honysem. Serveru RadioTV to potvrdila sama Vítková i šéfredaktor zpravodajství Karel Novák, který se změnou nesouhlasí.

Českou televizi ke konci srpna opustí moderátorka pořadu „21“ Hana Vítková. Ředitel zpravodajství Zbyněk Honys oznámil, že s ní od září pro moderování nového pořadu, který Jednadvacítku nahradí, nepočítá. Serveru RadioTV to potvrdila jak Vítková, tak šéfredaktor zpravodajství Karel Novák, který s Honysovým rozhodnutím nesouhlasí. „Považuji to za špatné rozhodnutí, protože sledovanost Jednadvacítky jde dlouhodobě nahoru a na působení Hany Vítkové v roli moderátorky jsme dostávali pozitivní ohlasy.“ Honys tvrdí, že se Vítková rozhodla odejít sama, protože dostala nabídku zastávat post mluvčí ministerstva školství.

„Odcházím, protože to tady jde od desíti k pěti,“ komentovala své rozhodnutí Vítková. Podle dostupných informací Honys navrhoval výměnu moderátorů Jednadvacítky již před třemi týdny, už tehdy ale narazil na nesouhlas šéfa zpravodajství Nováka. Při jmenování Nováka do funkce se přitom oba dohodli, že se na všech případných personálních změnách musí shodnout. Pokud mezi nimi v otázce obsazení moderátorských postů v novém pořadu Události, komentáře nedojde ke shodě, rozhodne o něm generální ředitel Jiří Balvín. „Nedělám si iluze, že se přikloní k názoru Zbyňka Honyse,“ říká Vítková.

Podle Vítkové by měla Jednadvacítku, respektive nový pořad Události, komentáře opustit i další moderátorka Veronika Sedláčková. „O tom, zda v něm zůstane Jan Němec, nevím,“ řekla. Honys údajně moderátorům řekl, že chce do televize přivést nové tváře. Změna se bude s největší pravděpodobností týkat i hlavní zpravodajské relace Události, pro kterou ČT získala moderátorku Zpravodajského deníku na Primě Martinu Kociánovou. „Je to směšné, o všech těchto změnách se dozvídáme z novin,“ říká Vítková. O Kociánové jako první informoval před časem Večerník Praha, podle něhož by se v Událostech mohly objevit i dřívější tváře TV Nova Martin Severa, Eva Jurinová a Zbyněk Merunka.

Vedení ČT nechce případné personální změny na úrovni moderátorů zpravodajských pořadů komentovat. Veškeré informace se mají novináři dozvědět až na tiskové konferenci k podzimnímu programovému schématu, která proběhne 28. srpna na Kavčích horách. Vítková serveru RadioTV řekla, že jí Honys nabídnul pozici řadové redaktorky zpravodajství, kterou však odmítla: „Od 1. září nastoupím na ministerstvo školství jako ředitelka oddělení pro vnější vztahy.“ Exmoderátorka Jednadvacítky bude zároveň plnit funkci mluvčí tohoto resortu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .