Generální ředitel ČT Jiří Balvín poskytl Radě ČT shrnutí svého ročního působení na Kavčích horách

radiotv222Jiří Balvín dnes odevzdal Radě České televize shrnutí svého ročního působení v pozici generálního ředitele této televize veřejné služby. „Pravidlo, že každý zodpovědný manažer každoročně bilancuje své fungování, považuji samozřejmě i za svoji povinnost,“ uvedl k tomuto dokumentu Jiří Balvín. „Měl jsem to v plánu od počátku svého nástupu a tomuto svému rozhodnutí jsem dostál. Česká televize za uplynulý rok nastoupila cestu stát se během několika let stabilním a finančně efektivním subjektem zajišťujícím profesionální službu veřejnosti.“

J. Balvín se ve svém sedmistránkovém shrnutí, které rozdělil podle kapitol svého původního vítězného projektu, zaměřil na pozici České televize, transparentní systém řízení a ekonomiky, změnu struktury, Kodex České televize a Kariérní řád, programovou strategii a zpravodajství a publicistiku. Dokument pak uzavřel výhledem na digitální vysílání, které ČT chápe jako zásadní přelom v nabídce svých služeb veřejnosti a v současné době se na něj velmi intenzivně připravuje.

„Jsem přesvědčen, že se mi během prvního roku ve funkci generálního ředitele České televize podařilo změnit především agendu referování o České televizi od zpolitizovaných hodnocení vývoje z prosince 2000 a ledna 2001 směrem k úvahám o budoucnosti této instituce a o jejím vstupu do éry pozemního digitálního televizního vysílání a zahájit nezbytnou reformu,“ uzavírá Jiří Balvín.

Pro bližší tiskové informace prosím kontaktujte:
Richard Klatovský, vedoucí PR & Promotion a tiskový mluvčí, ČT
tel.: 261 134 005, fax: 261 218 599, mobil: 602 21 95 71
email: richard.klatovsky@czech-tv.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .