Dr. Železný nemá žádný daňový nedoplatek, zažaluje vydavatele MfD za pomluvu

radiotv222Tvrzení, které dnes přinesla MfD, že Dr. Železný „okradl stát na daních“, je nepravdivé a senátor Železný se hodlá vůči němu bránit právní cestou. Jeho právní zástupci připraví žalobu na vydavatele za pomluvu. V celé transakci s nákupem obchodních podílů ve společnosti CET 21 vystupoval Dr. Železný v roce 1996 jako kupující. Je tedy naprosto nesmyslné, aby byl dlužníkem daně z příjmu.

V. Železný nemá ke dnešnímu dni žádný nedoplatek daně z příjmu. Své běžné daňové povinnosti vždy platil přesně podle doporučení svých daňových poradců. Případný daňový doměrek je stále předmětem odvolacího řízení. Dr. Železný však celou částku odpovídající případnému doměrku uhradil.

Všechny kauzy, které žádost o vyslovení souhlasu Senátu s trestním stíháním Dr. Vladimíra Železného obsahuje, souvisejí se CME. Dr. Železný se však se CME vyrovnal a jejich vzájemný spor je definitivně uzavřen, což potvrdila i druhá strana.

„Ve chvíli, kdy se ukazuje, že všechny tři známé kauzy vedené proti mé osobě jsou liché, protože se je nepodařilo vyšetřovatelům ani za dva roky nijak posunout, obsahuje žádost o vydání nečekaně několik úplně jiných událostí a náhle z nebe spadlých šetření. Jde o záležitosti, ke kterým jsem nikdy nepodával ani vysvětlení a vůbec nesouvisejí se vznesenými obviněními,“ uvedl dnes Dr. Vladimír Železný.

„Takový postup policie působí velmi účelovým dojmem“, zdůraznil Železný s tím, že za této situace je opravdu nezbytné, aby se senátoři důkladně seznámili s celým spisem, protože postup vyšetřovatelů je alarmující.

Martin Chalupský
agentura CEPRA, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .