Doležal už nepovede domácí zpravodajství ČT

radiotv222V redakci zpravodajství České televize pokračují personální změny. Šéfa domácího zpravodajství Ladislava Doležala má k 1. září vystřídat redaktor a moderátor Jan Němec. Vyplývá to ze zápisu interního jednání ředitelství zpravodajství ČT, který má RadioTV k dispozici. Ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal by měl tuto změnu oznámit na dnešním zasedání Rady ČT.

Doležal v ČT zůstane jako analytik domácího zpravodajství. Důvodem jeho odvolání je údajně nespokojenost s prací domácí redakce, především s malou produktivitou redaktorů. Neoficiálně se hovoří také o Doležalově profesní minulosti v PR agentuře Negrelli. Podobnou minulost má za sebou také vedoucí ekonomické redakce Přemysl Čech (pracoval v agentuře Donath-Burson-Masteller), o jehož výměně údajně Šámal také uvažoval. Čech ale na své pozici zůstává, pouze s tím rozdílem, že je vedením redakce pouze pověřen. To do budoucna nevylučuje další personální změnu.

Dosavadní pověřený šéfredaktor redakce aktuální publicistiky Čestmír Franěk se od 1. září stane řádným šéfredaktorem. Vedoucího regionálního zpravodajství ČT Adama Komerse pověřil Šámal koordinací projektu Regiony, v jehož rámci chce ČT posílit jednotlivé regionální redakce (počítá se dokonce s vytvořením nových studií). Už dříve Šámal oznámil, že vedoucího zahraniční rubriky Romana Bradáče, který na podzim vystřídá ve Washigtonu stálou zpravodajku ČT Petru Flanderkovou, nahradí redaktor Michal Kubal. Flanderková by se měla vrátit do České republiky a pracovat v zahraniční redakci ČT, podle jiných informací ale chce zůstat ve Spojených státech.

Ke změně na postech šéfredaktorů zpravodajství a sportu se zatím nic nemění; před Šámalovým návratem na Kavčí hory se přitom spekulovalo o tom, že Karel Novák jako šéf zpravodajství skončí. Tuto informaci ale nikdo nepotvrdil.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .