ČT vypisuje výběrové řízení na moderátora magazínu Klíč

radiotv222Tvůrčí tým magazínu Klíč hledá moderátora (průvodce pořadu), který by mohl být současně spoluautorem tohoto vysílání.

Vítaná je praxe v médiích a vztah k problematice zdravotně postižených. Předpokladem je bydliště v Praze a okolí, schopnost komunikace a bezchybná výslovnost. Zdravotní postižení, které nebrání výkonu práce moderátora, nevadí.

Stručný životopis a motivační dopis posílejte na elektronickou adresu:
klic@czech-tv.cz
nebo na adresu:
Česká televize
Klíč
Kavčí Hory
140 70 Praha 4

Pro Klíč jsme záměrně zvolili podtitul: magazín nejen pro zdravotně postižené. Jsme totiž přesvědčeni, že se obsah pořadu netýká jen těch, kteří zdravotně handicapováni jsou. Kromě témat, která jsou společná všem handicapovaným, cíleně mapujeme specifickou problematiku jednotlivých druhů postižení. Na přípravě cyklu spolupracujeme s mnoha odborníky i s organizacemi, které na pomoc zdravotně postiženým soustředí své síly.

Chceme dát ve vysílání prostor nejen zástupcům výše uvedených institucí, ale především těm, kterým je toto vysílání určeno. Jde nám o to, aby pořad Klíč nebyl jen pořadem o zdravotně postižených, ale aby se stal i jejich pořadem, na kterém se také budou moci podílet svými nápady, názory a náměty.

V nové dramaturgii chceme navázat na vše dobré a v mnohém toto vysílání obohatit o další zajímavé žánry. Z tohoto důvodu Vás prosíme o pravidelné informace o všem zajímavém ze života zdravotně postižených. Přivítáme i jednorázové a konkrétní návrhy . Zajímá nás vše, co by podle Vašeho názoru nemělo v takovém vysílání chybět. Můžete nám svými náměty pomáhat připravovat tyto pravidelné rubriky magazínu Klíč:

Dveře dokořán – pohled tam, kde není vstup zakázán a kde se děje mnoho inspirativního – například ve stacionářích, sdruženích, klubech ZP, ve sportovních areálech.

Klíčové informace – o nových léčebných (i alternativních) metodách, rehabilitačních pomůckách, právní problematika, sociální a legislativní pomoc. Informace o kulturních i sportovních akcích ZP….atd.

Portrét – s osobností, která navzdory svému zdravotnímu postižení dokázala mnohé, případně portrét člověka, který zasvětil svůj život pomoci handicapovaným lidem.

Listárna – prostor pro naše diváky a jejich názory, zkušenosti, dotazy i rady, recepty, divácké ankety, soutěže.

Klíč připravuje Tvůrčí skupina 28 České televize, kde vzniká i cyklus dokumentů Bleděmodrý svět , který se svým zaměřením blíží magazínu Klíč.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .