ČSSD pod gilotinou Báry Štěpánové

radiotv222Bývalá tvář televize Nova, nyní moderátorka pořadu Trní na televizi Prima Bára Štěpánová, objíždí krajská města s předvolební akcí ČSSD, která zjevně čerpá z jejího dřívějšího zábavně-politického pořadu na Nově.

Televizní a rozhlasová moderátorka Bára Štěpánová objíždí česká a města s předvolební akcí ČSSD, která vychází z jejího dřívějšího moderování zábavného pořadu Gilotina na televizi Nova. Pásmo ČSSD pod gilotinou Báry Štěpánové navštíví od poloviny května 14 měst a vládní sociální demokracie ho propaguje nejen na letácích a v placené inzerci, ale také na svých internetových stránkách. Z nich je zcela patrné, že akce opravdu navazuje na někdejší pořad TV Nova Gilotina:

Chalupský: Bedlivě vše sledujeme

„ČSSD je silná, vyspělá strana, která prošla obrovským vnitřním vývojem, a proto se nebojí výzvy Báry Štěpánové a Vás voličů, a je schopna položit hlavu pod gilotinu. Setnete ji???,“ ptají se sociální demokraté, a slibují živé telemosty s dalšími městy, kde budou probíhat mítinky ČSSD. Rétorika, na které je akce založena, také poněkud připomíná další pořad TV Nova, čistě politickou diskusi Kotel. Podle mluvčího Novy Martina Chalupského televize o předvolební aktivitě své bývalé moderátorky nevěděla.

„Informaci o akci „ČSSD pod gilotinou Báry Štěpánové“ jsme získali poprvé od vás. Pokud je to pravda, jde o velmi nestandardní a nezvyklé jednání naší bývalé spolupracovnice. Musím také upozornit, že Bára Štěpánová už několik měsíců na TV Nova nevystupuje,“ řekl Chaluoský serveru RadioTV. Na předvolebních akcích sociální demokracie se však objevují další známé osobnosti, které jsou spjaty se jménem TV Nova. Jde například o zpěvačku Hanu Zagorovou a jejího muže Štefana Margitu, kteří na Nově uvádějí oblíbené Hogo Fogo.

Mluvčí Primy: Víme o tom

„TV Nova má uzavřeny smlouvy s jednotlivými externími spolupracovníky pouze na konkrétní pořady. Jejich další aktivity včetně účasti v předvolební kampani jsou jejich osobní aktivitou, se kterou nemá TV Nova nic společného,“ upozorňuje Chalupský, podle něhož by ale televize v případě, že by vystupování jejích externích spolupracovníků přesáhlo určitou míru, přehodnotila další spolupráci s nimi. „Naši kmenoví zaměstnanci se samozřejmě na žádné kampani nepodílejí a ani nesmějí. Bylo by to v rozporu s principy nezávislé komerční televize,“ dodal.

Zagorová a Margita vystupují na předvolebních akcích ČSSD v rámci „Megapárty pro celou rodinu“. Podle Chalupského má Nova informace o tom, že jde pouze o zpěv. V případě, že by interpreti, kteří na Nově moderují nějaký pořad, přímo vyzývali občany, aby volili určitou politickou stranu, mohlo by to podle mluvčího vést až k ukončení externí spolupráce. Mluvčí televize Prima Jana Malíková na dotaz serveru RadioTV k aktivitě moderátorky Báry Štěpánové uvedla, že vedení stanice o ní ví. „Bára Štěpánová spolupracuje s Prima TV jako externistka,“ dodala.

Fibingerová už neagituje

Podle smlouvy musí Štěpánová o svých vedlejších aktivitách, které nějakým způsobem navazují na její moderování v televizi, předem informovat vedení Primy. „Vzhledem k tomu, že jde o její čistě soukromou aktivitu, která se Prima TV nijak netýká, vzala ji Prima TV na vědomí,“ dodala Malíková. Méně schovívavá byla Prima v minulosti k moderátorovi pořadu Prima vařečka Ivanu Vodochodskému, s kterým ukončila spolupráci právě kvůli jeho vedlejším aktivitám, které navazovaly na úspěšný pořad o vaření. Rozdíl byl ovšem v tom, že Vodochodský o nich vedení televize předem neinformoval.

Moderátoři komerčních televizí nejsou jediní, kdo v nadcházejících parlamentních volbách podporují některé strany nebo kandidáty. Členka Rady České televize Helena Fibingerová donedávna pomáhala poslankyni za ČSSD Janě Volfové s kampaní na Vysočině. Volfová se totiž v primárních volbách nedostala na volitelné místo a její jedinou nadějí jsou preferenční hlasy. Jakmile se tato informace objevila v médiích, Fibingerová od další podpory Volfové ustoupila. Také herec a moderátor Jan Kraus podporuje kandidáta do Poslanecké sněmovny, lidovce Jiřího Vacka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .