CET 21: Je to štvanice, není důvod zadržovat Vladimíra Železného

radiotv22Postup policie, některých médií a politických iniciativ vůči generálnímu řediteli TV Nova Vladimíru Železnému pokládáme za kampaň, která hraničí s  politickou štvanicí. Vzhledem k tomu, že do voleb zbývají už jen měsíce, vnímáme tento soustředěný  tlak, jako snahu oslabit a podmanit si nezávislou komerční televizi.

Musíme zdůraznit, že vůbec není důvod zadržovat Dr. Vladimíra Železného, protože k převodům majetku, které policie šetří, došlo dříve než vůbec závazek vůči CME vznikl. Veškeré majetky byly zpeněženy minimálně za ceny stanovené znaleckými posudky a navíc souhrnný majetek Dr. Železného předtím i nyní převyšujepohledávku CME.

Upozorňujeme také, že postup vyšetřovatelů předbíhá rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1, který má teprve posoudit otázku vzájemného započtení pohledávek. Proto pokládáme jejich kroky za nátlakové a předem ovlivňující rozhodnutí soudu. Dr. Železný už několikrát řekl, že respektuje rozhodnutí nezávislých soudů.

Z celé kauzy máme nepříjemný pocit, protože chýlí-li se vyšetřování jedné kauzy ke konci, vždy se objeví kauza nová, která se posléze ukáže jako právně nepostižitelná.

TV Nova má svůj řádný management a aktuální vývoj kauzy kolem Dr. Železného se jí nijak právně, organizačně ani provozně nedotýká.

Martin Chalupský
tiskový mluvčí CET 21
agentura CEPRA, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .