České televizi selhává vnitřní komunikace

radiotv222Jak je možné, že redakce zpravodajství ČT prakticky neví o dvou chystaných pořadech, které by měla produkovat již od září, a dozvídá se o nich ze zprávy ČTK? Podobným způsobem se Jaromír Bosák dozvěděl o plánovaném startu kanálu ČT Sport.

Větší prostor regionálnímu zpravodajství ve svém vysílání chce věnovat od září Česká televize. O víkendu se na obrazovce ČT objeví dva nové pořady, z nichž jeden budou tvořit příspěvky od nezávislých producentů. Na tom by jistě nebylo nic špatného, pokud by se tuto informaci redakce zpravodajství ČT nedozvěděla ze zprávy ČTK. Právě pražská redakce zpravodajství by přitom měla vytvářet mutace těchto pořadů pro vysílání v Čechách, podobně jako je tomu u dnešních Večerníků.

„O plánovaném rozšíření regionálního zpravodajství jsme samozřejmě věděli, ale o těchto konkrétních změnách jsme se dozvěděli až ze zprávy ČTK,“ potvrdil serveru RadioTV šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák. Podle jeho slov o změnách neměl tušení ani vedoucí regionálního zpravodajství Adam Komers. Informace o nich podal na středeční tiskové konferenci po výjezdním zasedání Rady ČT generální ředitel Jiří Balvín. Zároveň oznámil záměr rozšířit současná krajská studia ČT tak, aby mohla produkovat větší množství zpráv a spolupracovat s producenty z regionů.

Podobným způsobem Balvín nedávno překvapil i redakci sportu, když v rozhovoru pro deník Právo řekl, že by ČT chtěla v roce 2003 spustit vysílání speciálního sportovního kanálu. „O tom projektu vím v podstatě to, co jsem si přečetl v Právu a poté jsme o tom měli pohovor i s ředitelem zpravodajství Zbyňkem Honysem,“ řekl poté v rozhovoru pro server RadioTV šéfredaktor sportu Jaromír Bosák. „Není mi úplně jedno, že se tu povídá o sportovním kanálu a já vím jenom hrubé obrysy. Navíc když padla věta, že by se to mělo spustit někdy v příštím roce.“

Bosák sice naznačil, že první zmínky o kanálu ČT Sport padly ze strany ředitele zpravodajství již v zimě, podle jeho slov ale nešlo o takové informace, které by naznačovaly, že to vedení ČT se sportovním kanálem myslí vážně. „Bylo to na nějakém fóru, a spíš se to neslo v duchu, že by to chtělo nějaký sportovní kanál. V principu se sportovním kanálem souhlasím, ale asi se neshodneme v tom, jestli to má být kabelem, nebo počkat na digitalizaci,“ říká Bosák, který v současné době obhajuje funkci ve výběrovém řízení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .