Bosák má na vybranou: ČT, Nova, Prima nebo Galaxie?

radiotv222Setrvání v České televizi podmiňuje dosluhující šéfredaktor sportu uzavřením kontraktu na vysílání Ligy mistrů. Tu chce vysílat i kabelová a satelitní Galaxie Sport, která bude přes servisní organizaci napojená na televizi Prima.

Odcházející šéfredaktor sportu České televize Jaromír Bosák může nastoupit do televize Nova, Prima, nebo do kabelového a satelitního kanálu Galaxie Sport. Bosák sice potvrdil, že má nabídky od komerčních televizí, odmítnul je ale specifikovat. Kromě toho dostal nabídku od ČT na pozici fotbalového komentátora. Bosák však říká, že v úvahu připadají i mimomediální aktivity. O tom, zda zůstane v ČT pod novým šéfredaktorem Otakarem Černým, se chce Bosák rozhodnout přes víkend. Na pondělí má domluvenou schůzku s Černým, na které by už mělo být jasno.

„Nabídku jsem dostal z ČT, ale také z jiných stanic. Mám i různé mimotelevizní možnosti a všechno si nejprve pořádně promyslím,“ říká Bosák, který se kromě komentování věnuje i podnikání v oblasti golfu. Rozšíření těchto aktivit je také jednou z možností, o kterých Bosák uvažuje. Z komerčních televizí připadají v úvahu Nova i Prima, které vysílají první fotbalovou Gambrinus ligu. „Pan Bosák je velmi dobrý profesionál a Nova se jednání s odborníky, kteří mají co nabídnout, nikdy nevyhýbá. Pokud vím, tak pan Bosák je vázán nadále v ČT,“ řekl serveru RadioTV mluvčí Novy Martin Chalupský.

V úvahu připadá Prima a Galaxie

Nova nicméně Bosáka nekontaktovala, což potvrzuje jak Chalupský, tak sám odcházející šéfredaktor sportu ČT. Také Prima podle mluvčí Jany Malíkové žádnou nabídku Bosákovi neučinila, z celoplošných televizí ale připadá v úvahu více než Nova. Pro Primu hovoří to, že kromě fotbalové ligy občas vysílá i přátelské zápasy české reprezentace na podzim do svého programového schématu zařadí fotbalový magazín Odpískáno, který by měl konkurovat pořadu Dohráno na ČT. Jeho nedávné posunutí do pozdního večerního času, o kterém rozhodlo vedení ČT, Bosák kritizoval.

Prima chce magazín Odpískáno zařadit před pondělní přenosy Gambrinus ligy. Pořad bude mít stopáž osm minut a podle šéfa sportovní redakce Jiřího Nikodýma se bude kromě ohlédnutí za minulými zápasy věnovat i publicistice. K vysílání fotbalového magazínu se Českomoravskému fotbalovému svazu zavázal provozovatel Novy, společnost CET 21, když loni uzavřel smlouvu o koupi vysílacích práv na následující dvě sezóny. Prima pak od Novy získala sublicenci, ale musela se zavázat, že splní zadání fotbalového svazu, které se týká magazínu.

Svazu se plány Primy s magazínem nelíbí

Není však jisté, zda plány televize Prima budou svazu vyhovovat. Jeho předseda Jan Obst již deníku Sport řekl, že původní dohoda byla jiná. „Naše představa byla taková, aby se magazín vysílal pokud možno už v neděli a ne až v pondělí – a hlavně aby měl tak třicet čtyřicet minut a obsahoval nejen souhrn dění v ligovém kole, ale i názory, hráčů, trenérů a tak podobně,“ vysvětlil. Také Bosák počítal s tím, že Prima magazín nasadí v neděli večer před pořadem Dohráno. Prima, kterou sledují především ženy, ale patrně nechce riskovat nízkou sledovanost.

Setrvání v ČT podmiňuje Bosák uzavřením kontraktu na vysílání dalšího ročníku fotbalové Ligy mistrů. Tu se chystá kromě veřejnoprávní televize vysílat také Galaxie Sport, další možné útočiště končícího šéfredaktora sportu ČT. Podle programového ředitele Marka Kindernaye vede stanice jednání o přenosech z druhé části Ligy mistrů. „Zatímco ČT vysílá přímý přenos vždy ze středečních utkání, my bychom se soustředili na úterky,“ řekl Kindernay v rozhovoru pro deník Sport. „Od UEFA už to máme posvěcené, nyní potřebujeme sehnat na přenosy z Champions League nějaké sponzory,“ dodal.

Galaxie Sport vysílá fotbalu mnohem víc

Galaxie Sport by mohla být pro Bosáka nejatraktivnější televizí, protože kromě Ligy mistrů již nyní vysílá přenosy ze zápasů německé Bundesligy a anglické Premiere League. K oběma soutěžím televize zařazuje také týdenní magazíny s přehledem všech zápasů. Kromě toho televize jedná o přenosech italské Serie A, a do programu zařazuje fotbalové pořady Western Union World Football a Evropskou fotbalovou show. „Jde o pořad o posledních událostech v evropských ligách, jakýsi souhrn nejzajímavějších momentů z posledních kol, včetně nezbytné statistiky a tabulek,“ přiblížil Kindernay, podle něhož se v magazínu nepravidelně objevuje i česká Gambrinus liga.

Otázkou zůstává, zda by Galaxie Sport, která je zatím dostupná pouze 70 tisícům domácností (koncem roku by jich prý mělo být až 400 tisíc), byla pro Bosáka tím „pravým ořechovým“. Nelze totiž očekávat, že by kabelová a satelitní stanice chystala masivní investice do výjezdů komentátorů na zahraniční zápasy – o nepřístupnosti vysílacích práv na světový šampionát a události podobného kalibru nemluvě. Galaxie Sport zatím využívá bývalých komentátorů zaniklé stanice Sport 1 – Tomáše Radotínského, Jiřího Hroníka, Vlastimila Kaisera a Viktora Blažka. Zatím otevřená ale zůstává otázka obsazení funkce ředitele této televize.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .