Blíží se konec Vladimíra Železného?

radiotv22Ředitel televize Nova absolvoval další mnohahodinový výslech a připsal si další obvinění z trestného činu – poškozování věřitele – kvůli podezřelým převodům svého majetku.

Vyšetřovací anabáze ředitele televize Nova Vladimíra Železného pokračuje. Šéf Novy společně s třemi svými právníky dnes absolvoval několikahodinový výslech na úřadu vyšetřování v pražské Dlážděné ulici, kde byl obviněn z dalšího trestného činu, poškozování věřitele (CME) kvůli podezřelým převodům majetku. Za ten by mohl Železný strávit až osm let za mřížemi. Dnešní vyšetřování nemá nic společného s páteční tiskovou konferencí spoluvlastníka společnosti CET 21 Petra Kršáka.

Železnému opět hrozí vazba

„Policejní rada Úřadu finanční kriminality a ochrany státu dnes vypracoval a doručil usnesení o zahájení trestního stíhání čtyřem osobám,“ sdělila mluvčí tohoto úřadu Soňa Jindráková. Kromě Železného jde o právníky Ondřeje Kuchaře, Editu Panuškovou a Aleše Rozehnala, který je kvůli podezření ze spáchání jiných trestných činů od listopadu loňského roku v cele pankrácké vazební věznice. Železného policie drží v místnosti oddělené od jeho právníků.

Podle dostupných informací se dnešní obvinění týká převodu majetku ředitele TV Nova na společnost Anser Aureus, která vlastní dům s galerií v pražské Dlouhé ulici. Předsedou představenstva je Rozehnal, členy Kuchař a Panušková. Společnost vznikla v září 1999, měsíc po rozchodu CET 21 s bývalou servisní organizací TV Nova Českou nezávislou televizní společností. Do roku 1999 vlastnil nemovitost v Dlouhé ulici Železný, který ji kvůli hrozbě mezinárodní arbitráže se CME převedl na akciovou společnost Dlouhá třída, v níž držel 99 procent.

Vášnivý střelec za mřížemi

Dlouhá třída založila dceřinnou společnost Anser Aureus, do které poté vložila bývalý dům Vladimíra Železného. V něm však nadále zůstaly jeho kanceláře, a vyšetřovatel zde loni na podzim objevil i sklad zbraní. Mluvčí CET 21 Martin Chalupský to vysvětlil tím, že Železný je vášnivým střelcem. Držení těchto zbraní je podle jeho slov legální, neboť k nim šéf Novy vlastní zbrojní pas.

Železného i jeho právníka Kuchaře během dnešního výslechu v odpoledních hodinách zadržela policie a chystá se je převézt do cely předběžného zadržení, kde by měli vyčkat rozhodnutí, zda vyšetřovatel podá návrh na uvalení vazby. Zatím není jisté, zda policie zadrží i Panuškovou, vyšetřovatelé o tom pouze uvažují. Podle Českého rozhlasu se zadržení týká i Panuškové.

Přehled obvinění vznesených proti Vladimíru Železnému:

12. dubna 2001 – obvinění z trestného činu poškozování věřitele (CME) tím, že ze svého majetku zaplatil smluvní směnkou

13. dubna 2001 – obvinění z trestného činu krácení daně při dovozu obrazů

13. listopadu 2001 – změna obvinění z 12.4. na pokus o spáchání trestného činu poškozování věřitele (CME)

14. ledna 2002 – obvinění z trestného činu poškozování věřitele (CME) kvůli podezřelým převodům majetku

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .