Anketa: Jak vnímáte prohlášení Martina Kindernaye?

radiotv22Oslovili jsme novináře, kteří se zabývají mediální problematikou, s anketou na téma pondělního prohlášení Martina Kindernaye o odchodu z televizního podnikání. Pokud máte k tématu co říci i vy, máte prostor pod článkem.

Tomáš Carba, moderátor pořadu Fakta: Pokud je ta zpráva pravdivá, jako že neuskutečněných odchodů z politiky, bussinesu nebo sportu je spoustu, tak myslím, že Martin Kindernay udělal jedině dobře. Okolo jeho osoby se v posledních letech v mediálním světě udělalo mnoho zlé krve a odchod s čistým štítem mu dá v tuto chvíly time out. Když říkám s čistým štítem, mám na mysli odchod po splnění všech závazků. Přeji mu, ať se mu je podaří dodržet.

Jindřich Bareš, vedoucí produkce ČT: Určitě se tím trochu uvolní napětí. Na jeho definitivní odchod bych si však nevsadil. Ve slušné společnosti by jeho jméno bylo definitivně zdiskreditováno pro jakýkoli druh podnikání. Žijeme však v České republice, což může být zdrojem nečekaných překvapení.

Jan Urban, redaktor ČRo 6 – Rádia Svobodná Evropa: Jde o poněkud prostý a nevěrohodný pokus přesvědčit Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, aby Galaxii Sport pod panem Hojgrem – nominálně bez zkompromitovaného Martina Kindernaye – dala satelitní licenci. Martin Kindernay ovšem zůstává v RTV Galaxie a v řadě konzultantských firem, s Galaxií Sport a Galaxií spojených. Jen se přesunuje za scénu. Stejně jako předtím mu nic nebrání splnit dohody s původními investory TV3 a z televizního byznysu konečně a skutečně odejít.

František Malina, ředitel Public Relations UPC ČR: V těchto případech nelze říci nic jiného, než „král je mrtev, ať žije král“.

Jiří Baumruk, komentátor stanice Eurosport: Pana Kindernaye osobně neznám. Je mi líto každého schopného člověka, který odchází pod nějakým nepříliš srozumitelným tlakem. Televizní vysílání je však nesmírně složitý organismus, kde podnikatelské možnosti jsou dramaticky limitovány jednak nedostatkem a někdy nepřehledností frekvencí a také nesmírně vysokými vstupními náklady na pořízení techniky, provozu a výroby či nákupu pořadů. Znám mnoho konkrétních příkladů, kde s takovými hodnotami disponují amatéři, a co je ještě horší, mnohem více diletantů a nedouků je ve sféře, která přímo ovlivňuje veřejné mínění prostřednictvím obrazovky a mikrofonu.

Milan Šmíd, redaktor Hospodářských novin: Bral bych ho vážně, kdybych se o něm dozvěděl ve středu. Protože se o něm dozvídám dnes, tj. v pondělí, den před zítřejším zasedáním Rady RTV, kde se bude rozhodovat o licenci pro Galaxii Sport, tak to prohlášení má silný punc účelovosti. Nicméně nevylučuji, že k odchodu Kindernaye z televizního byznysu může dojít. Nechám se překvapit.

Jaroslav Plesl, redaktor Lidových novin: Udělal to nejlepší rozhodnutí. Podnikání v médiálním byznysu je pro tvrdé povahy, a tou – ve vší úctě k jeho osobě – pan Kindernay není. Jak známo, je Martin Kindernay vášnivým amatérským pilotem. Peníze, které si z prodeje televize odnese, mu budou stačit na létání do konce života.

Vladimír Mlynář, člen stálé parlamentní komise pro sdělovací prostředky: Pozitivně…

Ivo Brabec, ředitel televize Gimi České Budějovice: Jsem upřímně rád, že by měl odejít, protože mnohdy jiné regionální televize byly házeny do jednoho pytle s Galaxií a s asociací pana Kindernaye. Pochopil, že stavět televizi na vzdušných zámcích, na její nereálné sledovanosti a nepoctivém podnikání nelze. Je fakt, že tomu, že odchází nevěřím, protože pan Kindernay vydal tolik prohlášení, která byla zavádějící a nepravdivá, že jeho deklarovaný odchod je pouze jakýmsi dočasným řešením a uklidněním situace kolem licence a RRTV.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .