Železného rozzuřil Rozehnalův rozhovor pro MF Dnes

radiotv221Páteční celostránkové interview v MF Dnes, ve kterém Aleš Rozehnal popisoval převody majetků a ceny nemovitostí, rozčílilo šéfa Novy natolik, že svému právníkovi vynadal přímo na výroční party na Barrandově.

Nebývale ostře zareagoval ředitel TV Nova Vladimír Železný na páteční celostránkový rozhovor právníka Aleše Rozehnala pro deník Mladá fronta Dnes, který obsahuje podrobné informace o převodu bývalého majetku Železného a cenách nemovitostí, které dříve vlastnil šéf Novy. Rozehnal jej totiž deníku poskytnul bez jakékoli konzultace, což mu Železný vyčetl během páteční VIP party TV Nova na Barrandově.

Tohle nemůžete!

Železného rozčílily především pasáže, které se týkaly pozadí transakcí s jeho majetkem. Rozehnal v nich popisuje, jak jeho advokátní kancelář připravovala strukturu společností, na něž byl majetek převeden ještě v době před zahájením amsterodamské mezinárodní arbitráže (na základě jejího verdiktu má Železný zaplatit společnosti CME zhruba jednu miliardu korun). Podle jeho slov všechny tyto společnosti vlastní z 50 procent Marta Železná a z dalších 50 procent firma Genea, která patří Rozehnalovi a jeho kolegovi.

„Náš podíl chceme ale prodat investorovi, který o to teď projevil zájem,“ řekl Rozehnal MF Dnes. Jak dále dodal, rodinnou vilu Vladimíra a Marty Železných v pražské Sibeliově ulici koupili za 34,5 milionu korun, palác v Thunovské ulici za 120 milionů, dům s galerií v Dlouhé ulici za 78 milionů a dům Piaristé v Mikulově na jižní Moravě za pět milionů korun. Na odkoupení těchto nemovitostí si společnost Genea brala půjčku, polovinu však splatila bývalá žena ředitele TV Nova.

Klaus nepřišel na večírek Novy

Pasáž, která se týkala převodů majetku, tvořila jen menší část celostránkového rozhovoru, vůbec prvního po propuštění Aleše Rozehnala z pankrácké vazební věznice. Železného však natolik rozčílila, že Rozehnalovi vyčinil přímo na party, které se účastnily politické špičky a hvězdy showbyznysu. Bezmála čtvrt hodiny svému právníkovi hlasitě vysvětloval, co může a nemůže sdělovat médiím bez jeho vědomí a živou gestikulací na sebe strhával pozornost přítomných.

Páteční VIP party byla jednou z mnoha akcí na oslavu osmého výročí zahájení vysílání TV Nova. Mezi hosty nechyběli ministři obrany Jaroslav Tvrdík, vnitra Stanislav Gross, financí Jiří Rusnok a ministr pro regionální rozvoj Petr Lachnit, i když akce kolidovala se sociálnědemokratickým plesem na Žofíně. Pozvání přijala celá řada poslanců a také bývalý náměstek generálního ředitele IPB Libor Procházka nebo šéf Agrofertu Andrej Babiš. Překvapením byla neúčast šéfa Poslanecké sněmovny a ODS Václava Klause.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .